Samsung čeká asi další rekordní kvartál

Samsung čeká asi další rekordní kvartál
2017-06-23T16:30:01+02:00
• 23. 6. 2017

Pomalu končící konec druhého čtvrtletí tohoto roku staví do pozoru finanční analytiky, kteří v případě společnosti Samsung mají ve svých prognózách velmi nadějné výsledky. Nejnovější vyhlídky dokonce počítají s rekordním číslem u provozního zisku, u něhož se také pozastavilo několik dalších firem z oboru cenných papírů a vedlo to až k vydání zprávy investorům. V ní si například pochvalují prozatímně velmi silný výkon jihokorejského výrobce.

Odhady provozního zisku se pohybuji v rozmezí neuvěřitelných 12 až 13 bilionů wonů. Pokud dokáží překonat tyto hranice, tak firmu čeká překonání historického milníku. Nejvyšší provozní zisk byl zaznamenán ve třetím čtvrtletí roku 2013, kdy Samsung dosáhl na 10,16 bilionů wonů. Historickou metu atakoval již v prvním čtvrtletí 2017 s 9,9 biliony wonů a šlo tak o druhý největší provozní zisk výrobce.

Dále analytici předpovídající prodeje ve výši 58,2 bilionů wonů. Jestliže se vyplní všechny tyto odhady, tak ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce dojde k nárůstu provozního zisku o 59,5 % a celkových prodejů o 14,3 %. Největší zásluhu na výsledcích má údajně nejnovější model Galaxy S8/S8+ a obchod s polovodiči. Nakonec nezbývá nic jiného, než popřát k našlápnutým výsledkům.

Zdroj: theinvestor.co.kr

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat