reklama

OnePlus 2 se nedočká Androidu 7

OnePlus 2 se nedočká Androidu 7
2017-06-12T16:18:35+02:00
• 12. 6. 2017
3

Čínská firma OnePlus slibovala fanouškům, že model OnePlus 2 z poloviny roku 2015 obdrží Android 7. Společnost tak ukončila čekání a vnesla zklamání mezi četné množství uživatelů tohoto telefonu. Firma upustí od podpory staršího telefonu a zaměří se na prodej nového modelu, který přinese nový kapitál.

U majitelů OnePlus 2 tedy ztratí určitou míru loajálnosti, ale z nových zákazníků může dostat peníze. Tedy podpora dřívějších zařízení není prioritní. Panuje i obava, že z nového OnPlus 5, dalšího „zabijáka vlajkových lodí“, se stane jen další mobil, který bude po boku současných top telefonů ve stejné cenové hranici nad dvacet tisíc.

oneplus 2

Majitelé OP3/T mají (zatím) štěstí

Společnost OnePlus nyní popřela sama sebe, když odmítla aktualizovat OP 2 na Android Nougat. Firma svým zákazníkům slibovala, že telefon bude mít dvouletou podporu aktualizací. Jelikož telefon byl představen v červenci roku 2015 a v prvně byl dostupný v Číně od srpna téhož roku a jinde ve světě až od října, tak firma ve výsledku svůj slib nedodržela. Taktéž se dopustila porušení vlastního slibu z loňského roku, kdy majitelům tohoto telefonu přislíbila aktualizaci na tehdy nejnovější operační systém od Androidu.

„Zákaznický servis sděloval svým uživatelům již určitou dobu, že aktualizace nakonec nepřijde, ale i tak jsme velice šťastní, co dokážeme dělat s tímto softwarem. Už jsme potvrdili, že Android O/8 přijde na telefony OnePlus 3/T. Takže vědomí toho, že Android Nougat/7 nepřijde na telefon OnePlus 2 není podle nás novinkou a myslíme si, že lidé si toho byli vědomi,“ odpověděla společnost OnePlus na dotaz serveru Android Authority, zda přijde aktualizace systému pro zmíněné zařízení.

Současným majitelům zařízení OnePlus 2 tedy nezbývá, než se smířit se starou verzi Oxygen OS, která běží na Androidu 6 s poslední bezpečností záplatou z letošního ledna, anebo si mohou nainstalovat neoficiální stabilní romky s Androidem 7.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

wil hermes

12. 6. 2017, 22:55

furt to samé dokola. když ptáčka lapají..a pak vysoko vztyčený prostředníček

Ján Valkovič

VIP 12. 6. 2017, 20:28

Never Settle…

Radek Duha

12. 6. 2017, 17:29

Nejjednodušší způsob jak do mobilu této značky dostat Android 7 jsou alternativní romky. Je jich spousta. Já tam mám například mimo Oneplus 3T nainstalovanou 7ku I na one plus one. Jeden z důvodů proč si pořizuji smartphone této značky.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat