reklama

Google představil reCAPTCHA Android API

Google představil reCAPTCHA Android API
2017-06-15T08:41:10+02:00
• 15. 6. 2017

Spam je stále velkým problémem mnohých projektů nejen na internetu. Vývojáři investují nemalé prostředky do vývoje ochran a zabezpečení, přičemž problém se týká i mobilních aplikací. Právě automatizované systémy (boti) vkládají nadbytečný obsah, nebo jinak ovlivňují služby. Právě z takového důvodu Google představil před deseti lety systém reCAPTCHA.

odkaz na animaci

V podstatě se jedná o ochranu, která má zjistit, jestli aplikaci nebo službu využívá člověk. Zejména se s tímto setkáte u komentářů a registrací do internetových služeb. Původně jsme museli rozpoznávat obrázky, ale za poslední dobu došlo ke značnému pokroku – Google již umí automaticky bez jakékoliv interakce rozpoznat člověka. Pokud systém nedokáže jednoznačně určit výsledek, ukáže výzvu v podobě logické úlohy.

Nyní je reCAPTCHA dostupná také ve formě API pro vývojáře aplikací pro Android. Díky tomu se sníží množství spamu a zejména vývojáři si nebudou muset lámat hlavu, jak omezit nevyžádaný obsah. I zde bude použit nejnovější systém na rozpoznávání, kde není potřeba základní interakce uživatele. Vše by mělo probíhat automaticky. I tak se můžete setkat s tím, že se vám ukáže nějaká výzva, pakliže systém jednoznačně neurčí, kdo je na druhé straně.

odkaz na animaci

Nyní si musíme počkat, jestli vývojáři využijí tuto novinku. Je docela možné, že se objeví v rámci Obchodu Play, kde má Google dost problémů s automatizovanými systémy pro přidávání hodnocení a stahování.

Dokumentaci k reCAPTCHA Android API najdete na oficiálních stránkách Googlu.

Zdroj: security.googleblog.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat