reklama

EU roaming (Vodafone) – jen některé balíčky k předplacence lze používat

EU roaming (Vodafone) – jen některé balíčky k předplacence lze používat
2017-06-14T19:18:25+02:00
• 12. 6. 2017

V tomto týdnu končí roaming v rámci Evropské unie. Konkrétně se tak stane již 15. června, přičemž operátoři Vodafone i T-Mobile zrušili EU romaing o víkendu. Zpravidla to znamená, že neplatíte jakékoliv propojovací poplatky, nemusíte doplácet za příchozí hovory a podobně. Navíc můžete využívat svůj tarif v zemích EU stejně jako doma – ve většině případů. Než vycestujete, raději si ověřte, jestli není u nějakého vaše balíčku výjimka.

Pakliže máte předplacenou kartu od Vodafonu, můžete si říkat, že s balíčkem Volání v síti neomezeně (99 Kč měsíčně), budete moci volat z EU země do sítě Vodafonu zdarma – respektive v rámci tohoto balíčku. Nasvědčuje tomu i samoobsluha, kde je informace, že je volání v EU neomezené.

Bohužel se jedná o chybu systému – operátora jsme již informovali o tomto nedostatku. Jestliže máte tuto základní kartu, tak při volání na číslo Vodafonu ze zahraničí zaplatíte standardní cenu za minutu hovoru, jako byste balíček neměli. Jinak řečeno, neomezené volání platí jen v tom momentu, když se nacházíte na území České republiky.

Vodafone přímo na svých stránkách neříká, že se standardním balíčkem neplatí neomezené volání zpět do ČR na číslo Vodafonu. Na stránkách operátora najdete toto vysvětlení:

Když máte volné minuty nebo SMSky, které platí v rámci Vodafonu, můžete je využít pouze na území ČR. V zemích zóny 1 vám proto budeme hovory a SMS účtovat tak, jako byste volali nebo psali do jiných sítí v ČR.

V zemích EU tak můžete čerpat jen volné minuty, které jsou dostupné u balíčků Volání do všech sítí 30 (30 minut, 169 Kč) a Volání do všech sítí 100 (100 minut, 249 Kč). Pakliže chcete neomezeně volat i v EU, tak si musíte pořídit nejdražší balíček Volání do všech sítí neomezeně (599 Kč).

Samozřejmě toto platí jen pro předplacené karty. Ač je zde evropské nařízení, stále doporučujeme, abyste se informovali u operátora, jestli není u vašeho tarifu nějaká výjimka v balíčcích, zejména když máte „podpultový“ tarif.

Více informací se dočtete na stránkách Vodafonu:

Aktualizováno:

Co se týče dalších balíčků, tak data můžete čerpat jako doma. To se zejména týká:

  • 150 MB dat a SMS v síti neomezeně
  • 500 MB dat a SMS v síti neomezeně
  • 1,5 GB dat a SMS v síti neomezeně
  • Komplet do všech sítí

U balíčku Komplet v síti lze čerpat bez poplatků jen data. V podstatě zde platí jednotné pravidlo, že volání a posílání v EU se počítá cizí síť.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim