reklama

Správce zařízení pro Android má nové jméno

Správce zařízení pro Android má nové jméno
2017-05-19T16:30:10+02:00
• 19. 5. 2017

Google se rozhodl přejmenovat aplikaci Správce zařízení Android. Změna se nese v duchu komplexní přeměny služeb od Google, které se týkají zabezpečení telefonu a vzhledu UI. První aktualizace po dvou letech sice nepřináší žádnou novou funkcionalitu, ale máme změněný design a jméno.

find My device

Aplikace se od středy, kdy proběhlo Google I/O 2017, přejmenovalo na Find My Device, což jasněji a jednoznačněji napomáhá uživateli v rozpoznání užitečnosti aplikace. Kompletně byl předělán design této čtyři roky staré aplikace. Ten nyní ladí k novým tmavozeleným barvám, které teď má Android jako svoje hlavní barvy. Jsou podobné hlavní figurce Androidu (ve verzi 2.2 Froyo), akorát odstín je mírně tmavší.  V aplikaci je možné vyhledat zařízení, na kterých máte připojený Google účet přes systém Android. U zařízení se vám i ukáže, k jaké Wi-Fi jste případně připojeni a jak jste na tom s baterií.

find device I/O 2017

V aplikaci se může přihlásit i více uživatelů, tedy ztratí-li telefon váš kamarád, může ho vyhledat od vás. Podmínkou však je, že ztracený telefon musí mít zapnutou lokaci. Bohužel aplikaci není na tolik chytrá, aby zvládla lokalizovat zařízení buď pomocí poslední zaznamenané polohy, nebo podle polohy, kterou udává zařízení, když je připojené na Wi-Fi nebo na mobilnímu internetu a taktéž neumí zjistit polohu pomocí připojení k mobilní síti (což operátor umí). Nezbývá tedy než doufat, že možnosti nalezení zařízení budou brzo rozšířeny.

Pokud uživatel chce, může své zařízení lokalizovat i přes desktopové zařízení pomocí této webové stránky.

Zdroj: engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat