reklama

Příští generace Apple Watch má umět hlídat hladinu cukru v krvi

Příští generace Apple Watch má umět hlídat hladinu cukru v krvi
2017-05-18T17:30:57+01:00
• 18. 5. 2017

Ohledně zdravotních funkcí chytrých hodinek Apple Watch se hodně mluvilo již před představením první generace. Tak trochu zklamáním pak byla přítomnost pouze senzoru na měření srdeční aktivity. To se ale může brzy změnit. Apple prý usilovně pracuje na integraci nových zdravotních funkcí, jako je právě hlídání hladiny cukru v krvi.

Integrovat takovýto senzor bez nutnosti nějak narušit pokožku není vůbec jednoduché. Apple a jeho tým biomedicínských expertů však již pokročil tak daleko, že tuto technologii údajně již testují. Právě v loňském roce měla společnost najmout více než 200 doktorandů s cílem integrovat funkci sledování glukózy do nadcházejících Apple Watch.

Tato novinka ale nemusí být nutně integrována přímo do těla Apple Watch. Poslední spekulace totiž hovoří, že Apple vydá tzv. chytré pásky, tedy pásky s určitou funkcionalitou. Právě měření hladiny cukru v krvi by mohl jeden z nich umět. Krom toho má mít takový chytrý pásek třeba baterii nebo fotoaparát.

Tyto chytré pásky by nakonec mohly být představeny již na podzim. Samotnou další generaci Apple Watch s číslovkou 3 očekáváme spíše až příští rok, výrobce zde udržuje dvouletý cyklus.

Zdroj: macrumors.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat