reklama

IDC – Samsung a Apple stále vedou v dodávkách zařízení

IDC – Samsung a Apple stále vedou v dodávkách zařízení
2017-05-04T07:14:45+01:00
• 4. 5. 2017

Nejnovější statistika od analytické společnosti IDC přináší čerstvé informace týkající se celosvětových dodávek chytrých telefonů na trh v prvním čtvrtletí roku 2017. Konečné číslo dokonce ještě předčilo původní prognózu analytiků, takže to jednoznačně vypovídá o tom, že zájem o nová zařízení rozhodně neupadá ani po Vánocích. Čelní pozice mají pod kontrolou tradiční značky, avšak jim pomalu začínají šlapat na paty čínští výrobci.

Zatímco IDC předpovídalo nárůst 3,6 %, tak finální výsledek dosáhl na číslo 4,3 %, a tak od ledna do března tohoto roku bylo dodáno 347,4 milionů telefonů. První místo si uhlídal Samsung i přes 0 % nárůst, což neplatí u konkurenčního Applu. Ten zvládl dodat o 0,8 % více zařízení, a to přesně dělá 400 tisíc kusů. Nicméně oběma gigantům z celkového podílu sebrali procenta producenti z Číny, kteří dlouhodobě potvrzují svůj potenciál k růstu.

Třetí pozici zaujal Huawei s meziročním nárůstem 21,7 % a dodanými 34,2 miliony zařízení. Největším skokanem se stalo Oppo, které při nárůstu 29,8 % dodalo 25,6 milionů zařízení. Poslední pátá příčka patří možná překvapivě společnosti Vivo. Ta dokázala s druhým největším nárůstem 23,6 % dodat 18,1 milionů zařízení. Nakonec zbývá dodat, že Samsungu v následujícím čtvrtletí hodně pomůže nový Galaxy S8/S8+.

Zdroj: idc.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim