reklama

IDC – Samsung a Apple stále vedou v dodávkách zařízení

IDC – Samsung a Apple stále vedou v dodávkách zařízení
2017-05-04T07:14:45+02:00
• 4. 5. 2017

Nejnovější statistika od analytické společnosti IDC přináší čerstvé informace týkající se celosvětových dodávek chytrých telefonů na trh v prvním čtvrtletí roku 2017. Konečné číslo dokonce ještě předčilo původní prognózu analytiků, takže to jednoznačně vypovídá o tom, že zájem o nová zařízení rozhodně neupadá ani po Vánocích. Čelní pozice mají pod kontrolou tradiční značky, avšak jim pomalu začínají šlapat na paty čínští výrobci.

Zatímco IDC předpovídalo nárůst 3,6 %, tak finální výsledek dosáhl na číslo 4,3 %, a tak od ledna do března tohoto roku bylo dodáno 347,4 milionů telefonů. První místo si uhlídal Samsung i přes 0 % nárůst, což neplatí u konkurenčního Applu. Ten zvládl dodat o 0,8 % více zařízení, a to přesně dělá 400 tisíc kusů. Nicméně oběma gigantům z celkového podílu sebrali procenta producenti z Číny, kteří dlouhodobě potvrzují svůj potenciál k růstu.

Třetí pozici zaujal Huawei s meziročním nárůstem 21,7 % a dodanými 34,2 miliony zařízení. Největším skokanem se stalo Oppo, které při nárůstu 29,8 % dodalo 25,6 milionů zařízení. Poslední pátá příčka patří možná překvapivě společnosti Vivo. Ta dokázala s druhým největším nárůstem 23,6 % dodat 18,1 milionů zařízení. Nakonec zbývá dodat, že Samsungu v následujícím čtvrtletí hodně pomůže nový Galaxy S8/S8+.

Zdroj: idc.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim