reklama

Gmail pro Android získává ochranu proti phishingu

Gmail pro Android získává ochranu proti phishingu
2017-05-04T06:58:23+01:00
• 4. 5. 2017

Google se čím dál více soustřeďuje na zabezpečení svých služeb a uživatelů zejména. Hrozeb je na internetu velmi mnoho a uživatelé kolikrát ani nerozpoznají, že jim někdo může ukrást osobní informace. Nyní Google přichází s ochranou proti phishingu přímo v aplikaci Gmail pro Android.

Phishing je snaha počítačových podvodníků získat vaše citlivé osobní informace, jako jsou hesla, údaje o platebních kartách, rodná čísla nebo čísla bankovních účtů. Šíří se podvodnými emailovými zprávami nebo přesměrováním na falešné webové stránky.

Ačkoliv definice zní velmi jednoduše a člověk by očekával, že něco takového odhalí sám, tak samotné zprávy nebo webové stránky jsou kolikrát naprosto identické a nejdou jen tak rozeznat od originálních. Většinou si lze všimnout jiné URL adresy, ale když k tomu připočítáte, že na mobilním telefonu nevidíte kvůli prostoru celou adresu, riziko stoupá.

Z tohoto důvodu Google zavádí ochranu proti phishingu přímo do Gmailu. Pakliže byste klikli na nebezpečný odkaz, aplikace Gmail vám ukáže jednoznačné a důrazné varování. Pokud i tak chcete pokračovat na potenciálně nebezpečný web, můžete, ale riskujete.

Jak uvádí Android Police, tato nová funkce je zřejmě založena na službě Bezpečné prohlížení, která disponuje velkou a aktualizovanou databází podvodných stránek.

logo-app Gmail Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroje: engadget.com, gsuiteupdates.googleblog.com, androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim