Gartner: prodeje telefonů v Q1 2017 rostly

Gartner: prodeje telefonů v Q1 2017 rostly
2017-05-27T12:45:16+02:00
• 27. 5. 2017

Prodeje chytrých telefonů v celosvětovém měřítku za první čtvrtletí roku 2017 šly nahoru na celkovou hodnotu 380 milionů zařízení. Aktuální počet zveřejněný analytickou společností Gartner se v porovnání s rokem 2016 zvýšil o 9 %. Zatímco technologičtí giganti v podobě jihokorejského Samsungu a kalifornského Applu si udržuji náskok v čelních pozicích, tak naopak čínští výrobci stojí dohromady za téměř čtvrtinou celkových prodejů.

Společnost Samsung sice stále s jasným přehledem vede v žebříčku, ale zároveň zaznamenala pokles prodaných zařízení, který mohl vzniknout z ukončení prodeje modelu Galaxy Note 7. Druhý Apple si viditelně drží nastavenou laťku. I když bylo prodáno více zařízení, tak dotahující se konkurence mu nepatrně ubrala z celkového procentuálního podílu. Dále třetí Huawei s pátým Vivo evidují nárůst ve všech směrech.

Ovšem zmínku si hlavně zaslouží společnost Oppo momentálně na čtvrté pozici, která roste doslova raketovým tempem. Tento čínský výrobce dokázal za poslední rok téměř zdvojnásobit svůj podíl. Pokud by tedy letos nepolevil, tak Huawei s Applem mají jasný důvod k obavám o současné umístění. Ani páté Vivo nemá šlápnuto špatně, protože třeba na rozvíjejících se trzích (Tichomoří, Indie) zvýšily prodeje o více než 220 %.

Nakonec byl zveřejněn i tržní podíl jednotlivých operačních systému, kde samozřejmě vévodí Android s 86,1% podílem a na druhém místě se pohybuje jablečný iOS s 13,7 %.

Zdroj: gartner.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat