reklama

Android O je až dvakrát rychlejší oproti předchozí verzi

Android O je až dvakrát rychlejší oproti předchozí verzi
2017-05-20T10:08:13+01:00
• 19. 5. 2017
4

Před několika hodinami skončila jedna z největších konferencí Google I/O. Americký gigant představil mnoho novinek, a to nejen hlasového asistenta pro konkurenční iOS, ale také zbrusu novou verzi Android O. Ta podle slov Googlu bude mnohonásobně rychlejší než Android N, tedy alespoň co se týká takzvaného rebootu.

Google prohlásil, že například telefony Pixel budou systém načítat až dvakrát rychleji, než při použití Androidu 7.0. Prozatím však nebyla odhalena příčina, díky které k takovému vysokému výkonu došlo, respektive nevíme, jakou část systému Google optimalizoval.

Další novinkou je optimalizace výkonu aplikací. Google se pochlubil, že aplikace, například Google Tabulky, se spouštějí mnohem rychleji než na předchozí verzi systému. Složitější tabulky dokáže aplikace zpracovat až dvakrát rychleji. Bohužel pro nás opět firma neprozradila, co za touto optimalizací přesně stojí. Nicméně se jedná o velmi dobrou zprávu – rychlejší aplikace jsou prostě lepší aplikace.

Novou verzi systému si prozatím můžete stáhnout ve formě beta verze, tedy za předpokladu, že vlastníte některý z podporovaných telefonů. Těmi jsou v současnosti Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel C, Pixel a Pixel XL. Veřejně bude nová verze vypuštěna ke konci léta.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Musím potvrdit, po zapnutí telefonu je to mnohem rychlejší.

Karel Čapka

VIP 19. 5. 2017, 20:01

Máte betu? :)

Ano, Preview 2. Nexus 5X

wil hermes

19. 5. 2017, 12:14
Android aplikace

snad jo, ale jsem skeptický, takových prohlášení už tu bylo :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim