reklama

Nokia vydala studii o zařízeních nakažených malwarem

Nokia vydala studii o zařízeních nakažených malwarem
2017-04-01T08:45:08+02:00
• 1. 4. 2017

Finská společnost Nokia představila zprávu, ve které se zabývá telefony, které byly zasaženy malwarem. Oproti zprávám z minulých let je míra nákazy mnohem vyšší než uváděly jiné výzkumy. Nokia testovala okolo 100 milionu zařízení napříč Evropou, Severní Amerikou a Asií. Z testovaných přístrojů bylo na konci loňského roku nakaženo 1%.

Stále se jedná o malé číslo, zajímavější jsou nicméně čísla porovnávající procentuální nárůst oproti předchozímu pololetí. V 1. pololetí loňského roku došlo k 96% nárůstu oproti konci roku 2015. V druhé polovině loňského roku se následně nakazilo o 83% zařízení více než v 1. pololetí roku 2016. O něco menší nárůst byl zaznamenán u testovaných mobilních sítí.

Nejčastěji jsou zasaženi majitelé telefonů s operačním systémem Android. Infikováno bylo 0,71 % zařízení ke konci loňského roku. Ostatně tahle zpráva se shoduje s tím, co prezentuje Google. Dle jeho vyjádření jsou nejčastěji infikována zařízení těch uživatelů, kteří instalují aplikace mimo Google Play.

Zdroj: zdnet.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat