reklama

LeEco ruší nákup Vizio a propouští

LeEco ruší nákup Vizio a propouští
2017-04-17T09:29:06+01:00
• 17. 4. 2017

Velmi impozantní plány z loňského roku se zatím společnosti LeEco pomalu hroutí jako domeček z karet. Čínský výrobce v červenci roku 2016 oznámil možnou akvizici americké společnosti Vizio, která je hlavně zaměřena na výrobu televizorů a měla jim pomoci v nástupu jejich produktů na trh ve Spojených státech. Každopádně nejnovější zprávy kolem celého obchodu hovoří o neúspěšném konci.

Firmu LeEco již dlouhodobě zužují finanční problémy a nedotažená dohoda o nákupu Vizio je jen potvrzením toho, že u čínského producenta není něco v pořádku. Nová smlouva mezi oběma stranami má přinést obchodní vztah pouze na dodávku obsahu. Zatímco LeEco dodá software do televizorů, tak Vizio za podpory LeEco začne v neupřesněnou dobu poprvé dodávat své výrobky na čínský trh.

Nicméně LeEco ještě nevidí světlo na konci tunelu, protože plány počítají s propuštěním třetiny zaměstnanců ve Spojených státech. Od října 2016, kdy byl spuštěn prodej prvního zařízení (Le Pro 3) v USA, stihlo vedení prodat majetek v Silicon Valley, který dříve zakoupil od Yahoo.

Americký Bloomberg zjistil, že LeEco v roce 2016 evidovala méně než 15 milionů dolarů v příjmech. Přitom původní cíl byl minimálně 100 milionů dolarů. Generální ředitel LeEco, Jia Yueting údajně chce zůstat v USA, ale budou muset ještě provést velké změny za účelem zvýšení prodejů.

Zdroje: techcrunch.com, bloomberg.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim