reklama

Fototest: HTC U Ultra vs. iPhone 7

Fototest: HTC U Ultra vs. iPhone 7
2017-04-16T13:02:45+02:00
• 16. 4. 2017
3

Jelikož právě testujeme nové HTC U Ultra, kde se výrobce velmi chlubil novým fotoaparátem, rozhodli jsme se udělat krátký fototest. Jako soupeř novému HTC je postaven iPhone 7, což je v současnosti jeden z nejlepších fotomobilů. Obstojí technologie Ultrapixel 2 v porovnání s klasickým čipem u iPhonu?

Teorie

Nejprve si porovnáme oba snímače. Jedná se o velmi podobné senzory. Oba nabízejí maximální rozlišení 12 MPx a oba mají světelnost f/1.8. Jednotlivé pixely ale dostávají více prostoru u HTC. To nabízí také o trochu více širokoúhlý záběr a má také laserové ostření. Oproti tomu iPhone 7 má výkonnější blesk a dokáže nahrávat video při 120 fps v rozlišení 1080 p a při 240 fps v rozlišení 720 p. HTC dokáže jen 120 fps v rozlišení 720 p. Obě zařízení pak natáčí ve 4K a mají optickou stabilizaci.

Snímky

Nyní se již dostáváme k samotnému porovnání. Začneme snímky, kde se projeví dynamický rozsah snímače. U obou telefonů jsme nechali pro tento účel aktivní Auto HDR. To je ve výchozím stavu takto nastaveno a většina uživatelů s tím pravděpodobně nic nebude dělat. Snažíme se tedy navodit běžné podmínky.

HTC U Ultra (vlevo) x iPhone 7 (vpravo)

Na prvních dvou vzorcích na první pohled vidíme, že fotka u iPhonu je lépe prosvětlená, a to musím upozornit, že nepoužil ani HDR. Je to nejspíš následek delšího expozičního času. Barevný nádech je u HTC až příliš do červeného odstínu, čímž trpí na většině fotkách z podobného prostředí.

 

Na druhém snímku se opět projevu červenější nádech u HTC, které však nabízí o něco lepší vykreslení detailů. To můžeme pozorovat právě na výřezu níže, kdy jasně vidíme splývání barev u iPhonu.

 

Třetí snímek vypadá na první pohled u obou telefonů stejně, při bližším zkoumání ale odhalíme o trochu tmavší snímek u HTC. To má ale plus za méně šumu.

 

Na následující fotografii Národního divadla opět nenalezneme téměř žádné rozdíly. Na dalších dvou je ale patrný jiných nádech – opět do červené barvy. Tento nádech však při fotografování člověka vůbec nevadí, ba naopak.

 

 

 

 

Makro

U makro snímku zcela jasně vítězí iPhone. Nabízí reálnější barvy a ostřejší detaily.

 

Interiér

V interiéru se pak červený odstín fotografií u HTC ztrácí. Fotografie u iPhonu jsou více kontrastní, což se nemusí líbit každému. HTC nabízí opět o špetku lepší prokreslení detailů.

 

 

 

Selfie

Nakonec jsme porovnali také přední fotoaparát. Ten má u HTC rozlišení 16 MPx, v základu je zde ale nastaven režim ultrapixelů (4 MPx). Nabízí také nižší světelnost f/2.0 oproti f/2.2 u iPhonu. iPhone 7 má rozlišení 7 MPx. Snímek HTC je výrazně méně kontrastní. Zajímavostí je také to, že obraz je zrcadlově otočený, iPhone 7 má snímky tak jak mají být.

 

Shrnutí

Oba telefony fotí velmi dobře, rozdíl je nakonec způsoben nejvíce softwarovým nastavením. To totiž funguje na iPhonu lépe. HTC vždy volilo kratší expoziční čas, proto je většina fotek tmavší. Vyvážení bílé také volil telefon od Applu lépe. Díky větším pixelům však nabízí HTC o trochu lepší vykreslení detailů. Celkově si osobně myslím, že iPhone nabízí líbivější fotky. Kdo je podle vás vítěz?

Fotografie v původní kvalitě můžete stáhnout zde

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Abcd Abcd

16. 4. 2017, 16:23

Dle mého názoru je lepší HTC, protože iPhone má v důsledku delší expozice trochu rozmazané některé fotky a moc se mi osobně nelíbí když je fotka hodně světlá, ale to je jenom můj názor.

Pavel Sladek

16. 4. 2017, 13:16

opravdu je HTC vpravo ? v textu vidím,že má jít foto u HTC do červena .. ale to mi přijde spíš u fotek vlevo

Miroslav Růžička

VIP 16. 4. 2017, 13:49

Ano, máte pravdu, opraveno

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat