reklama

Apple podal miliardovou žalobu na společnost Qualcomm

Apple podal miliardovou žalobu na společnost Qualcomm
2017-04-17T10:14:01+01:00
• 17. 4. 2017

Po celá léta, firmy Apple a Qualcomm společně pracovaly na vývoji technologie, která pracuje uvnitř vašeho iPhonu či iPadu. Qualcomm má konkrétně za úkol zpracovávat mnoho moderních čipů, které zařízení připojují k mobilní nebo Wi-Fi síti, a mají zásadní význam pro jakýkoliv mobilní hardware. Vzájemná spolupráce fungovala velmi dobře, a to až do ledna tohoto roku.

Apple totiž podal miliardovou žalobu na firmu Qualcomm, která se podle všeho týká účtování licenčních poplatků. Qualcomm před několika dny odpověděl s jeho vlastní žalobou, kde tvrdí, že Apple je v neprávu a porušuje smlouvu, kterou společně obě společnosti podepsaly.

„Qualcomm v obvinění taktéž uvádí, že se Apple rozhodl využít plného výkonu moderních čipů tohoto výrobce, a to v jeho iPhonu 7. Navíc v nových iPhonech zkreslil nepoměr výkonu mezi modemy od Qualcommu a ostatních výrobců…“

Apple začal v některých verzích iPhonu 7 z roku 2016 používat modemy od Intelu. Qualcomm rovněž uvádí, že americká společnost prováděla různé útoky a zasahovala do dohody, která byla mezi společnostmi uzavřena.

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim