reklama

Yotaphone 3 je ve vývoji, potvrdil ruský výrobce

Yotaphone 3 je ve vývoji, potvrdil ruský výrobce
2017-03-07T16:58:44+02:00
• 6. 3. 2017

Ruský výrobce telefonů Yota, který stojí za výrobou známého dvoudisplejového telefonu YotaPhone 2, oznámil na svém instagramovém profilu příchod nového, dlouho očekávaného modelu YotaPhone 3. Pravděpodobně by mohl být dostupný již letos.

Dlouhé čekání

Pětipalcový YotaPhone 2 byl představen v prosinci 2014 s operačním systémem Android 4.4, tehdy již starým, jelikož už byl dostupný Android 5. Telefon byl nástupce prvního YotaPhonu (představen listopad 2013), který se pyšnil prvenstvím v kategorii telefon s dvěma displeji, z nichž jeden je e-ink. Druhá generace se dočkala značného vylepšení, oproti první verzi. Například disponovala high-endovým procesorem Snapdragon 801 doplněným 2 GB operační paměti. Současná druhá verze dostala aktualizaci na Android 5 a nyní se připravuje i aktualizace na Android 6. Beta testování této verze systému je zatím dostupné jen pro Rusy.

Podle dřívějších informací měl být po YotaPhone 2 představen levnější model YotaPhone 2C, ale nestalo se tak.  Před koncem roku 2015 výrobce oznámil, že plánuje model YotaPhone 3, který vytvoří ve spolupráci s firmou ZTE. Model měl být představen v prvním kvartálu 2016, čili před rokem. Doposud se tomu tak nestalo. Před dvěma týdny se však na oficiálním instagramovém účtu společnosti YotaPhone objevil komentář s odpovědí na dotaz ohledně příchodu již rok očekávaného telefonu (viz výše). Odpověď zněla:

„Děkujeme za Váš zájem o naše výrobky. V současné době vyvíjíme třetí generaci smartphonu. Sledujte nás na naší oficiální skupině. S pozdravem, YotaPhone.“

Na jiných sociálních sítích se firma o chystaném modelu nezmínil. Též se objevila informace, že by mohl být dostupný už letos v létě. Jestli se to potvrdí a jaká cena novinky bude, není doposud jasné.

HEUREKAYotaPhone 2 na Heureka.czYotaPhone 2Cena od 6 250 KčHlídat cenu (jen pro přihlášené)

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim