reklama

Gboard 6.1 obsahuje i vylepšené hlasové zadávání a návrhy GIFů APK

Gboard 6.1 obsahuje i vylepšené hlasové zadávání a návrhy GIFů [APK]
2017-03-08T12:30:27+01:00
• 8. 3. 2017
3

Zhruba před týdnem jste se mohli začít registrovat do beta testování aplikace Gboard, přičemž hned první oficiální beta verze přinesla významné změny. Jak se zdá, původně nebyly zaznamenány všechny novinky – kromě překladu textu v reálném čase bylo vylepšeno také hlasové zadávání a návrhy animovaných obrázků. Ukrývá staronová verze ještě něco?

Gboard 6.1 ukazuje, že psaní textu pomocí vašeho hlasu může být příjemné a bez zbytečných animací. V předchozí verzi se totiž po kliknutí na ikonu mikrofonu klávesnice schovala, a naopak se objevilo neoptimalizované rozhraní hlasového zadávání. Vrásky na čele tak měli zejména majitelé telefonů nižší třídy, kterým mohla animace způsobit nepříjemné zasekávání systému. Vývojáři přišli s jednoduchým řešením, kdy klávesnice zůstane na svém místě a zadávání indikuje minimalistická animace v pravém horním rohu (viz obrázek).

gboard

Přestože návrhy oblíbených animovaných obrázků byly zaznamenány už v předchozích verzích, podpora se nyní ještě rozšiřuje. Po zadání klíčových slov, v tomto případě například Thanks, se v liště návrhů zobrazí výsledky adekvátních GIFů. Jak se zdá, tohle zatím nefunguje všude, alespoň ne na redakčním Nexusu 6P s nastaveným anglickým jazykem. Poslední změna se týká přítomnosti aktuálního Google Doodle v zabudovaném vyhledávání Gboard.

gboard

Novou verzi můžete na vlastní nebezpečí stáhnout a nainstalovat z webu APKMirror. V opačném případě můžete počkat na oficiální aktualizaci skrze obchod Google Play.

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

Jasný ještě víc hovadin, a já si snad budu muset najít jinou klávesnicu, aby to ještě umělo psat :D

Tomas Keller

8. 3. 2017, 19:46
Android aplikace

A kdy bude plná verze se neví?

JaroslavHrad

8. 3. 2017, 17:05

Dík za info

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim