Viber přidává novu funkci, kopíruje od Snapchatu

Viber přidává novu funkci, kopíruje od Snapchatu
2017-02-04T09:45:47+02:00
• 4. 2. 2017
1

Poslední dobou je čím dál tím populárnější krátkodobá, ba přímo šifrovaná, konverzace. Různé sociální sítě a komunikační služby nabízí možnost šifrované konverzace anebo poskytují možnost samo smazání daného textu či obrázku.

Sociální síť Snapchat začala nabízet tuto funkci mezi prvními. Dále se přidal Instagram se svými Stories, které mizí po 24 hodinách. Nyní je možné obdobnou funkci najít i v aplikace Messenger od Facebooku, kde je funkce My Day – fotografie samy zmizí po jednom dni a ukáží se na několik sekund. K této řadě poskytovatelů se nyní přidává i komunikační klient Viber.

Ve své nedávné aktualizaci z prvního února umožnil svým uživatelům nastavení času, po jakém se zpráva sama příjemci smaže. Primární je, že zpráva je zde napořád, dále je možnost jedné, tří, sedmi a desíti sekund. A jde jak o obrázky, tak o videa. Stačí před odesláním zprávy kliknout na ikonku pera a vybrat požadovaný čas.

V nové aktualizaci je též možné vymazat chatovací historii. Není však zřejmé, zda konverzace se smaže jen u vás, nebo se smaže i osobě, se kterou jste si psali. Dále byla přidána možnost okamžitého odeslání videa. Stačí pouze kliknout na natáčení videa, když máte otevřenou aplikaci Viber a poté můžete natočit až třiceti vteřinový snímek, který se automaticky odešle poté, co pustíte prst ze spouště.

Pro operační systém iOS již byla aktualizace taktéž uvolněna, navíc s jedním bonusem, kdy nejsou posílané vizuální či audiovizuální soubory nikterak komprimovány. Viber však není na iOS lokalizován pro naši zemi.

viber

logo-app Viber Viber Media S.à r.l. Zdarma ANDROID logo-app Viber Messenger – Text & Call Developer Zdarma iOS

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

sice přidali novou funkci, ale teď po aktualizaci nejde ve Viber natočit video pro odeslání.
když chci natočit video, musím přes foťák a následně sdílet přes Viber z galerie…

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat