reklama

Samsung ovládl rok 2016 v počtu novinek

Samsung ovládl rok 2016 v počtu novinek
2017-02-26T09:19:47+02:00
• 26. 2. 2017

Online statistický portál Statista posbíral data kolem chytrých telefonů, které byly oficiálně představeny na mobilní trh v loňském roce. Konečné výsledky nejsou až zase tolik překvapivé, pokud pravidelně sledujete dění v tomto odvětví. Pokud vám v roce 2016 přišlo podivné, jaké množství takřka rovnocenných novinek doslova chrlila společnost Samsung, tak teď se vše promítlo v tomto celkovém shrnutí.

První místo tedy patří Samsungu, který se zastavil na hranici 31 modelů včetně zařízení určených pro americký trh. Přitom ještě dva roky zpětně jihokorejský výrobce dokonce dokázal uvést 56 novinek za jediný rok. Nicméně 49% pokles zisku ve 4. čtvrtletí 2014 mělo za následek nařízený pokles počtu telefonů, což se přímo potvrdilo v dnešní statistice. Naopak jejich hlavní konkurent, kalifornský Apple přinesl pouze trojici zařízení.

Za Samsungem se dále objevuje trio čínských výrobců – Lenovo, ZTE, Huawei. Ty mohou do budoucna ještě posilovat svoji pozici i s tahouny, jako je Xiaomi nebo Oppo. Výrazně může také přispět blížící se veletrh Mobile World Congress z Barcelony nebo každoroční veletrh IFA z Berlína konaný v měsíci září, kde tradičně dochází k odhalení největšího počtu modelů.

Zdroj: sammobile.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat