reklama

Nový senzor od Sony – až 1000 snímků za sekundu u videa

Nový senzor od Sony – až 1000 snímků za sekundu u videa
2017-02-07T17:33:30+02:00
• 7. 2. 2017

U smartphonů se dá vylepšit spousta součástek a na některé z nich se výrobci zaměřují více než na jiné. Zatím nelze očekávat příliš velké pokroky u baterií, ale senzory na focení prochází postupnou evolucí. Nejenže se přidává například EIS nebo OIS, ale také se zvyšují možnosti. Sony nyní představilo první senzor, který má zabudovanou DRAM.

V podstatě se jedná o vyrovnávací paměť, do které se ukládají zachycené snímky při velké rychlosti, jenž se následně zpracovávají. Samotný senzor má 21,2 MPx a zatím nemá ani název. Avšak z tiskové zprávy se dozvídáme, že je v některých případech až 8x rychlejší než současný senzor IMX318, který použil Google u smartphonů Pixel. Hlavní předností je možnost zachycení snímku v 1/120 sekundy, což je 4x rychlejší než u IMX318. To je značný rozdíl, který je pozorovatelný u rychlých objektů, které chceme zachytit.

1/30 vs. 1/120

Díky rychlejšímu čtení dat ze senzoru dochází k menšímu zdeformování výsledného snímku. To ale není jediná výhoda. Nový senzor je schopný pořídit i video s 1000 snímků za sekundu, což je 8x rychlejší než současné senzory.

V praxi ale nelze očekávat, že bychom se dočkali takové specifikace u smartphonů. Bude postačovat i 240 snímků za sekundu, ale s tím rozdílem, že budeme moci zachytávat ve Full HD, což dnes není možné. Kromě toho bude možné pořizovat 4K video s 60 snímky za sekundu.

Bohužel není známo, kdy bude zahájena sériová výroba. I z tohoto důvodu je těžké odhadovat, kdy se objeví první smartphone s tímto senzorem.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat