reklama

Rozšiřuje se dostupnost Google Assistant

Rozšiřuje se dostupnost Google Assistant
2017-02-26T13:40:04+02:00
• 26. 2. 2017
4

Google se účastní velkých konferencí o mobilních technologiích, ale zpravidla nemá tiskovou konferenci nebo nepředstavuje žhavé novinky. Vše si nechává na své vlastní akce. Tentokrát jsme se na MWC dočkali menší změny, která se týká Google Assistant.

Tento osobní asistent byl doposud dostupný jen smartphonech Pixel od Googlu, což se mění. Prvním oficiálním zařízením jiného výrobce, který bude mít v základu Google Assistant, je novinka LG G6. Avšak to je jen začátek.

V následujících dnech a týdnech bude Google Assistant dostupný pro další smartphony, které musí mít minimálně Android 6.0. Do zařízení se dostane prostřednictvím aktualizace Google Play Services. Na veletrhu MWC bude ukázán také na zařízeních od společností HTC, Huawei, Samsung a Sony.

Samozřejmě je zde stále omezení, které se týká jazyků. Google Assistant bude dostupný v angličtině pro USA, Austrálii, Kanadu a Velkou Británii, přičemž se dočká i Německo, jelikož bude uvolněna verze s němčinou. Google opět slibuje, že v tomto roce dojde na další jazyky, ale je asi marné předpokládat, že bychom se dočkali i v naší zemi.

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Tomas Dorda

1. 3. 2017, 11:13
Android aplikace

Záleží tedy jen na jazyku zařízení nebo musím být ještě zároveň v USA, Austrálii a podobně? Díky

google assistant bude dostupný aj v moto g5 a moto g5 plus

Game Rebell

26. 2. 2017, 14:32
Android aplikace

Pokud to správně chápu, je tak možné oficiálně získat Google Asistent na Nexus 5 běžící na Androidu 6.0.1? (pokud bych měl celý telefon v anglickém jazyce)

Marek Pospíšil

26. 2. 2017, 15:23
Android aplikace

Teoreticky ano

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim