reklama

Evropská komise podezřívá Asus z cenové manipulace

Evropská komise podezřívá Asus z cenové manipulace
2017-02-05T08:03:53+02:00
• 5. 2. 2017

Evropská komise zahájila vyšetřování proti firmě ASUS a dalším 3 společnostem. Výrobci jsou podezřelí z cenové manipulace. Dle zprávy Evropské komise došlo k porušení pravidel hospodářské komise tím, že výrobci neumožnili online prodejcům na půdě států Evropské unie nastavit vlastní ceny u výrobků.

Problém se týkal cen domácích spotřebičů, notebooků a hi-fi zařízení. Vedle Asusu jsou za stejný prohřešek obviněny společnosti Philips, Pionner a Denon & Marants. Kromě již zmíněného, společnosti jsou dále obviněny z toho, že používají software, který automaticky upravuje cenu produktů dle nabídky konkurence.

Evropská komise nemá prozatím oprávnění k tomu, aby mohla sdílet další informace. Podobně strohé bylo i vyjádření zástupců tchajvanské společnosti. Asus prý aktivně spolupracuje s příslušnými orgány. Bohužel se však ani sama společnost nemůže zatím vyjádřit k tomu, jak vyšetřování probíhá. V podobném duchu o celé záležitosti informoval veřejnost další obviněný – Philips.

My samozřejmě budeme tento případ sledovat a o novinkách vás budeme informovat.

Zdroje: europa.eu, engadget.com, gizmochina.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim