reklama

ZTE prochází „největší krizí za 31 let existence“

ZTE prochází „největší krizí za 31 let existence“
2017-01-10T07:15:55+01:00
• 10. 1. 2017

Předseda správní rady společnosti ZTE, Zhao Xianming, prohlásil v rámci novoročního projevu, že společnost čelí největší krizi za 31 let své existence. Konkrétně jde vidět úpadek na domácí půdě, kde se dere na první příčky silná konkurence.

zte krize

Ačkoliv ZTE není ve finančních problémech, tak strategické kroky, které budou nyní učiněny, směřují zejména k tomu, aby se předešlo komplikacím. Dle dostupných informací přijde o práci 3000 lidí, což je přibližně 5 % z celkového počtu. Zdálo by se, že rušení pracovních míst bude čistě systematické, ale bylo sděleno, že o práci přijdou hlavně ti, co se pokoušeli získat práci u konkurence, zejména u Huawei. Vedení má mít dokonce jmenný seznam konkrétních lidí.

Kromě redukce pracovních míst dojde v roce 2017 také k ukončování projektů, které nebudou v souladu se strategií společnosti. Jinak řečeno, projekty, které nepřinesou kýžený finanční výdělek, budou zrušeny. Zatím nevíme, jak velký to bude mít dopad na celou společnost. Možná se dočkáme změn i v rámci smartphonů.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim