reklama

Samsung představil Chromebook Plus a Pro, lákají na stylus

Samsung představil Chromebook Plus a Pro, lákají na stylus
2017-01-05T11:15:51+01:00
• 5. 1. 2017
1

Jihokorejská značka Samsung uvedla na trh svůj první Chromebook už v roce 2011, kdy byl vývoj těchto zařízení ještě v plenkách. Po dlouhodobém vývoji dnes představila dva Chromebooky, které se mohou vychloubat nejen skvělými parametry, ale i důležitým prvenstvím pro práci se systémem Chrome OS.

Alanna Cotton, viceprezidentka produktového marketingu společnosti Samsung Electronics America

„Od doby, kdy jsme před pěti lety uvedli náš první Chromebook, jsme stále pokračovali ve zlepšování produktů. Vyvíjeli jsme počítač, který nejen zapadá do života uživatelů, ale dělá jejich život snadnější, mobilnější a mnohem více produktivní. U Chromebooku Plus a Pro se nám ve spolupráci s Googlem podařilo skloubit elegantní desing s úžasnou flexibilitou, což uživatele podnítí k tomu, aby více využívali Google Play a aplikace pro Android. Zároveň navazujeme na jednoduchost, prvotřídní zabezpečení a možnosti sdílení, které ke Chromebookům neodmyslitelně patří.“

Samsung Chromebook Plus a Chromebook Pro

Samsung tedy představil rovnou dva high-end modely, jež se od sebe liší opravdu minimálně. Oba disponují 12,3″ dotykovým panelem s rozlišením Quad HD (2400 × 1600) a možností polohování díky otočnému 360° pantu. Úplnou novinkou je přítomnost dotykového pera, které mohou uživatelé používat v předinstalovaných aplikacích jako Google Keep či ArtCanvas (další appky budou k dispozici v obchodě Google Play). Pero je zároveň uchyceno ve speciální zdířce na pravé straně zařízení.

Nové Chromebooky se od sebe liší pouze v procesorech – model Plus pohání osmijádrový ARM, zatímco model Pro využívá výkonnější jednotku Intel Core M3. Ve výbavě obou dále najdeme 4 GB operační paměti, 32 GB vnitřního úložiště, dva USB-C konektory či stereo reproduktory pro kvalitní poslech hudby. Samsung myslel i na časté přenášení, oba kusy váží příjemných 1,08 kilogramu.

Na trhu se nejdříve objeví Chromebook Plus, a to v únoru za cenu $449 (v přepočtu zhruba 11 500 Kč). U modelu Pro se zatím neví jeho cena, nicméně k prodeji bude určen až na jaře.

První pohled

Portál AndroidAuthority již zveřejnil video s krátkým pohledem na oba modely.

Zdroje: news.samsung.com, thenextweb.com

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

René Fírek

5. 1. 2017, 23:08
Android aplikace

Pěkné.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim