reklama

Nokia ani zdaleka nekončí, 26. února představí další zařízení

Nokia ani zdaleka nekončí, 26. února představí další zařízení
2017-01-13T07:30:37+01:00
• 13. 1. 2017
2

HMD Global pracuje velmi usilovně na probuzení finské společnosti, která ještě před 10 lety byla naprostou jedničkou. Nokia si však bohužel nechala ujet vlak, neboť po mnoho let prosazovala svůj operační systém Symbian. To se ji však vymstilo a na základě tohoto faktu musela propustit tisíce zaměstnanců. Velký návrat měl přijít v době, kdy začala firma spolupracovat s Microsoftem, ovšem to se bohužel nepovedlo.

Nokia však nic nevzdala a po několika letech zveřejnila zbrusu nový kousek, který pohání nejrozsáhlejší mobilní systém, tedy Android. Model, pod názvem Nokia 6, disponuje 5,5palcovým Full HD displejem, procesorem Qualcomm Snapdragon 430 s X6 LTE modemem, 64 GB vnitřním úložištěm či 4 GB RAM.

To však není vše, čím nás výrobce překvapil. Nyní HMD Global prohlásil, že se již 26. února 2017 dočkáme dalšího zařízení. Prozatím nevíme, o jaký model se bude vůbec jednat. Kolegové ze zahraničního serveru PocketNow odhadují, že se bude jednat nejspíše o nižší či střední třídu. Telefon bude představen již příští měsíc, a to na konferenci MWC v Barceloně.

Zdroj: pocketnow.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Petr Štěpánek

14. 1. 2017, 8:53
Android aplikace

Myslím, že se měli spíš zaměřit na prémiové founy kde by mohli zúročit image značky. Pokud budou dělat předražený lowend tak i toto půjde do kopru.

Ivo Rundt

13. 1. 2017, 21:07
Android aplikace

Jako vždy kompromis. HW výbava ujde, ale to tam vážně nemohli dát aspoň SD 6xx? S tím procesorem to zabili. Mno a co jsem četl nějaké info kolem ceny, je to obdobné, ne-li horší.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim