LG představilo model Stylus 3

LG představilo model Stylus 3 2017-1-11

Model Stylus 2 z loňského roku se dočkal svého nástupce v produktové nabídce společnosti LG, která ho sice poprvé ukázala až na letošním veletrhu CES v Las Vegas, ale první zmínky pocházejí už z konce roku předchozího. Novinka nesoucí název Stylus 3 má dokonce svého dvojníka Stylo 3 a ten bude konkrétně prodáván pouze ve Spojených státech. Jihokorejský výrobce nasadil telefonu jen průměrnou výbavu, takže mu patří místo spíše v nižších patrech střední třídy.

V jeho čele zaujímá místo 5,7palcový displej s rozlišením 1 280 x 720 pixelů a přední 8megapixelová kamerka na populární selfie snímky. Hlavní pohonnou jednotku tvoří osmijádrový procesor MT6750 od MediaTeku o taktovací frekvenci 1,5 GHz, 3GB operační paměť RAM a 16GB úložiště podporující paměťové microSD karty. Celkovou výdrž zajišťuje uživatelem vyjímatelná baterie o velikosti 3 200 mAh.

Zadní část nabízí 13megapixelový fotoaparát s přisvětlovací LED diodou a snímačem otisků prstů. Z rozměrů se hodí zmínit tloušťka 7,4 mm nebo hmotnost 149 gramů. Softwarovou stránku zastoupí systém Android v nejnovější verzi 7.0 Nougat. Seznam specifikací uzavírá podpora sítí 4. generace, FM rádio či Bluetooth 4.2. Přestože není známa prodejní cena, tak barevná provedení budou dvě – stříbrné a růžové.

Antonín Horňáček

Od zrodu Dotekománie je stálým přispěvatelem. Tato věrná podpora trvá téměř 6 let a vzniklo necelých 2 500 článků v různé podobě. Oblíbeným výrobcem je Apple a hned v závěsu Blackberry, ale nyní spokojeně užívá Lenovo VibeShot, LG G Watch R a Lumii 635.