reklama

Kantar Worldpanel – všichni těží z propadu mobilních Windows

Kantar Worldpanel – všichni těží z propadu mobilních Windows
2017-01-18T11:52:08+01:00
• 17. 1. 2017

Poslední čtvrtletí roku 2016 už mají zanalyzované taky u Kantar Worldpanel, kde se analytici zaměřují hlavně na prodejní čísla. Z jejich konečných výsledků je zřejmé, že všichni profitují z propadů mobilního Windows po celém světě. Zatímco v Evropě přicházejí čím dál více na chuť iPhonům, tak systém Android si pojišťuje pozici na jednom z největších mobilních trhů na světě – v Číně. Všeobecně se hlavního kormidla stále drží tradiční výrobci.

Apple, Apple a ještě jednou Apple

Kalifornský Apple zabral první tři pozice s podílem 31,3 % a mezi nejprodávanější telefony patří iPhone 7, iPhone 7 Plus a iPhone 6s. Za nimi stojí konkurenční Samsung s 28,9 %, který na 4. a 5. pozici dostal Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Například takový Google Pixel si i přes počáteční problémy dokázal z koláče celkových prodejů utrhnout 1,3 procenta. Samotný Android završil poslední čtvrtletí s 55,3 %, což oproti 60,4 % za stejného období roku 2015 dělá menší propad.

Až 80 % tržeb v Číně dělají telefony s Androidem, přičemž nejvíce prodávaný je Huawei s 25 % a Oppo s 12,9 %. Takřka zbytek (19,9 %) patří iOS od Applu. Z hlediska jednotlivých zařízení je iPhone 7 nejprodávanějším telefonem v Číně s podílem 6,6 %. Evropské TOP 5 (Velká Británie, Německo, Francie, Itálie, Španělsko) stále vévodí Android. Ovšem Apple s iOS má o 0,9 % větší nárůst. Každopádně obě platformy tlačí na Windows a je z toho záporný výsledek 4,1 %.

Zdroj: kantarworldpanel.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim