reklama

Samsung Galaxy S8 na novém renderu aktualizováno

Samsung Galaxy S8 na novém renderu [aktualizováno]
2017-01-30T18:35:31+01:00
• 30. 1. 2017
15

Aktualizováno 30. 1.

Do této chvíle jsme měli k dispozici několik náhledů, jak bude Galaxy S8 vypadat. Tentokrát se na světlo světa dostává nejčistší render, který poodhaluje i čtvrté dedikované tlačítko. To by mělo sloužit pro aktivaci virtuální asistentky Bixby.

Nyní jde zcela zřetelně vidět, že displej zabírá podstatnou část přední strany. Dokonce zde není místo ani na nápis Samsung. Ten bude jen na zadní straně. Sice se objevily náznaky, že by pro tento nápis mohla být vyhrazena horní strana displeje, ale je to spíše nepravděpodobné.

Původní článek 26. 1.

V souvislosti s MWC se většina mobilních fanoušků obvykle těší zejména na nový top model od Samsungu. Letos se však poprvé za několik let v Barceloně korejský výrobce s top modelem nepochlubí. Galaxy S8 bude představen dokonce skoro měsíc po MWC, přesněji 29. března. Potvrdil to na svém Twitteru Evan Blass. Kromě data představení se dozvídáme i podrobnosti o specifikacích a ceně.

Dva obři

Na trh budou uvedeny dva modely lišící se především velikostí displeje. Menší varianta bude mít 5,8″ displej a větší 6,2″. Obě verze budou disponovat totožným QHD rozlišením. Displej bude jako obvykle typu Super AMOLED a bude zabírat 83 % přední části telefonu. Pro srovnání, displej loňského S7 edge zabíral jen 76 % plochy. Trochu kuriozitou bude poměr stran. Namísto standardního 16:9 bude mít S8 poměr 18,5:9. Na rozdíl od předchozích dvou generací již také nebudeme mít jen jednu verzi se zahnutým displejem, ale budou jej mít oba modely.

Opět se budou lišit některé vnitřnosti telefonu. Zcela určitě tomu tak bude u procesoru. Použit bude Snapdragon 835 a blíže neupřesněný Exynos. Všechny však budou založeny na 10nm výrobním procesu. Z hlediska výkonu bude S8 oproti předchůdci o 11 % rychlejší, dostane o 23 % výkonnější grafiku a i přesto bude o 20 % úspornější. Snížená energetická náročnost je pak důležitým faktorem, jelikož baterie by měly být jen s kapacitami 3000 mAh a 3500 mAh u většího modelu.

S operační pamětí to Samsung nepřehání a stále se drží u 4 GB. Změny nastaly u úložiště, které nově začíná na 64 GB. Slot pro microSD kartu zůstal zachován a pojme kartu o kapacitě až 256 GB. Nově se setkáme i s USB-C konektorem, přestože to z fotografie nemusí být patrné a zejména pravý kus trochu mate tvarem výřezu pro konektor.

Vylepšený fotoaparát

Samsung opět nezklame s fotoaparátem a nabídne zase o něco lepší funkce. Rozlišení zůstane oproti loňsku beze změny, tedy 12 MPx u hlavního fotoaparátu a 8 MPx u předního. Neměnná je i světelnost f/1.7.

Hlavní fotoaparát má údajně disponovat novou technologií vizuálního vyhledávání. Na obrazovce má docházet k zobrazování ikon indikujících typ vyhledávání, který se má provést. Například u vyfoceného textu půjde díky OCR rovnou daný text vyhledat.

Po boku přední kamerky nalezneme senzor oční duhovky, podobně jako u Note 7. Kvůli velikosti displeje se nepodařilo Samsungu vměstnat do spodního rámečku čtečku otisků prstů, a tak se dlouho spekulovalo o ultrasonické čtečce přímo pod displejem. Tuto teorii nyní uniklá fotka vyvrací. Na první pohled to patrné není, ale čtečka se nachází vedle fotoaparátu na zadní straně. To může být i vzhledem k velikosti zařízení poměrně nepraktické, ale na hodnocení tohoto řešení je zatím příliš brzy.

Samsung údajně spolu s telefonem představí i svou konkurenci pro Google Asistent a Siri. Asistentka se má jmenovat Bixby a měla by zvládat komplexnější příkazy než konkurence. Zajímavostí je dedikované tlačítko na boku pro její spuštění.

Jako poslední zajímavost lze uvést displej citlivý na tlak, údajně však jen ve spodní části. Necháme se tedy překvapit, jak Samsung tuto vlastnost využije v praxi.

Představení a cena

Jak již bylo uvedeno na začátku, Samsung poprvé za několik let nebude novinku představovat na barcelonském MWC, ale až 29. března v New Yorku. Za zpožděním mají stát testy zařízení. Na těch si Samsung po fiasku s Note 7 dává obzvlášť záležet, aby i další z jejich nadějných modelů nemusel skončit v nehořlavé krabici.

Oba modely budou také o něco dražší. Konkrétně jde o rozdíl 100 €. 5,8palcový model vyjde na 799 € a větší 6,2palcová varianta bude stát 899 €. Se značným předstihem již také víme, že v Evropě půjdou novinky do prodeje 21. dubna.

Zdroje: venturebeat.com, androidheadlines.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

A jak se odemkne telefon se čtečkou otisků, když je telefon v držáku v autě? Nebo když leží na stole? To ho jako musím pokaždé vzít do ruky?

David Pilař

1. 2. 2017, 10:09

V takové situaci je zřejmě lepší použít čtečku duhovky, jen se na telefon podívat a je hotovo. Sice je pro mě čtečka otisků na zádech taky v mnoha situacích nepraktická, ale čtečka duhovky to částečně kompenzuje.

Zdeněk Prokop

30. 1. 2017, 21:04
Android aplikace

nevím proč, ale více se mi zamlouvá S7 Edge. Chybí tu home button. Ale co se dá dělat, třeba půjde zvyk.

Marek Pospíšil

30. 1. 2017, 18:41
Android aplikace

za mě moc hezky

Eva Bobík (Eve)

28. 1. 2017, 12:32
Android aplikace

Dost mě zklamalo 4GB a jen 64 GB…

David Pilař

29. 1. 2017, 12:46

Psali jsme že 64GB úložiště bude nově minimum, nikoliv jediná varianta :) Určitě se objeví i verze se 128 GB, možná i 256, to se ale dozvíme až při představení.

Ivo Rundt

27. 1. 2017, 13:01
Android aplikace

Uvidíme v březnu…. :-D

tak to je na hovno čekal jsem ze to nějak pořeší a bude čtečka ve předu a oni ji narvali do zadu tohle řešení se mi taky nelíbí

Jan Sanda

27. 1. 2017, 8:58
Android aplikace

Další čtečka otisku prstu na zádech.Nesmysl všech nesmyslů.

Přemysl Vaculík

VIP 27. 1. 2017, 9:51

Mám Nexus 6P a jsem spokojen (čtečka na zádech), ale není hned vedle foťáku.

Milan Strnadel

27. 1. 2017, 6:48

Ty žádá samsungu se mi nelíbí.

Přemysl Vaculík

VIP 27. 1. 2017, 7:22
Android aplikace

Z tohoto bude neustále upatlaný foťák.

Marián Bžoch

26. 1. 2017, 21:23
Android aplikace

no nic pro mě co se týče velikosti a zahnuti displeje jsem rád za svoji S7

Přemysl Vaculík

VIP 26. 1. 2017, 21:30
Android aplikace

Souhlasím, zatím jsem nepřišel na chuť zahnutým displejům.

Souhlasím, zahnutý displej není nic pro mě.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim