reklama

Android Auto SDK 1.0 míří k výrobcům

Android Auto SDK 1.0 míří k výrobcům
2017-01-07T10:27:29+01:00
• 7. 1. 2017

Google nabízí vývojářům SDK (Software development kit), což je sada vývojářských nástrojů pro vývoj softwaru. Všechny verze Androidu mají své vlastní veřejné SDK, tedy až na jednu. V tuto chvíli není k dispozici SDK pro Android Auto. Google si vše řeší po svém a jen několika vybraným partnerům nabídl možnost vytvoření aplikace nebo widgetu.

Nyní se ale portfólio aplikací a widgetů zřejmě rozšíří, jelikož výrobci aut získali k dispozici Android Auto SDK 1.0 pro vývoj vlastního softwaru. Tyto informace nám prozradil zdroj, který nechce být jmenován.

Android Auto SDK

Konkrétně se jedná o verzi uvedenou v prosinci, která ještě není kompletní a vykazuje nedostatky. Z materiálů, které jsme získali, lze vyčíst, že během prvního čtvrtletí dojde k několika aktualizacím, přičemž automobilky dostanou během několika týdnů či měsíců ukázkové aplikace.

Přísnější podmínky

Google dal výrobcům smartphonů volné ruce v úpravě běžného Androidu. Ti jej tak mohou měnit k obrazu svému. V případě Android Wear již nastavil pravidla, ale co se týče Android Auto, je ještě přísnější.

Automobilky dostaly podmínky týkající se vlastností aplikací. Zde je několik pravidel, kterými se musí vývojáři řídit:

  • vyvinutý software nesmí neobsahovat jakoukoliv reklamu
  • během řízení není dovoleno zadávat text přes klávesnici
  • nesmí být obsažena hra nebo herní prvky
  • musí podporovat noční režim
  • aplikace nesmí přehrávat video
  • musí disponovat dostatečným kontrastem pozadí a textu
  • zobrazované texty mají být kratší jak 120 znaků

Celý dokument obsahuje další podmínky, které zasahují i do vzhledu aplikací. Google si v tomto případě striktně hlídá, jak bude výsledný software vypadat.

Kdy se dočkáme nového softwaru?

Výrobci teprve dostali příležitost si pohrávat s vývojem aplikací a widgetů. Než se vývojáři seznámí s novinkami a zásadami, může trvat i pár měsíců, než se objeví první výsledky. Už nyní ale víme, že se pomalinku rozbíhá vývoj a možná již koncem roku se dočkáme prvního softwaru od výrobců aut. Co se týče kompletního uvolnění Android Auto SDK, tak nemáme přesnější informace.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim