reklama

Přichází nová generace eSIM karet, změny uvidíme již v příštím roce

Přichází nová generace eSIM karet, změny uvidíme již v příštím roce
2016-12-17T09:00:59+02:00
• 17. 12. 2016
7

Celosvětová asociace mobilních operátorů GSMA se spolu s německou firmou Deutsche Telekom podílí na vzniku a výrobě nového typu SIM karty s názvem eSIM, která by měla být do telefonů integrovaná. Tradiční karty prý brzy skončí.

esim2

Vestavěná SIMka ovládaná na dálku

Nový typ karty bude trvalou součástí zařízení a bude možné ji jednoduše aktivovat a spravovat na dálku. Podle operátora T-Mobile CZ, který na projektu taktéž spolupracuje, je vysoce pravděpodobné, že první telefony s eSIM by se mohly objevit již na konci příštího roku. Masovější nárůst zařízení s tímto typem karet by měl nastat za dva roky.

„Konvenční plastové SIM karty se podle našeho názoru přestanou používat do deseti let, což krom jiného přinese zlepšení zákaznické zkušenosti a zvýšení spolehlivosti mobilních zařízení,“ prohlásil k novým kartám Vladimír Klein, technologický ředitel T-Mobile.

Jedná se o speciální čip a je integrován v přístroji a nelze vyndat, jako současné karty. Tento čip nese informace o uživateli a lze ho navíc může i vzdáleně konfigurovat. Nové eSIM karty nejsou vhodné pouze pro smartphony, ale i pro internet věcí, kde je potřeba datový přenos. Nebude nutné již vytvářet speciální sloty v zařízení pro SIM karty, ale ty budou již přímo v zařízení integrovány, to usnadní manipulaci s nimi.

esim5

Proprietární operační systémy budou mít smůlu. Pro ně nové eSIM nebudou určeny. Majitelé těchto telefonů budou muset jednou v budoucnu vyměnit své tlačítkové mobily za chytré telefony. To je však zatím v nedohlednu, zatím budou pomalu přicházet zařízení tento nový typ podporující.

Testovací provoz byl spuštěn v USA a ve Velké Británii, kde je využita technologie založená na řešení společnosti Apple. Definitivní standardizace bude určena v první polovině příštího roku.

Zdroj: t-press.cz

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Mi přijde jako jediná výhoda – ztratím mobil s eSim a případný nálezce mi jej buď vrátí, nebo jej nechá osudu… Protože zablokuji simku… A jinou tam nedá… Že? :-D

toto je děsivé :( nemoci si přendavat SIMky… zase jen změna k horšímu a nucení něčeho, co podstatná část lidí vůbec nechce… fuj

Velký bratr….Operátor bude vědět vše…Volné símky fuč😂

Erik Bezeréti

VIP 17. 12. 2016, 14:18
Android aplikace

Podle mě je to jediná logická cesta. Je celkem na hlavu dnes řešit, když si koupím nový mobil, zda mi do něj bude SIM pasovat nebo ne. A schovávat někde doma rámečky od “vylomené” nano SIM je dost nešikovné.

lubomir saravec

17. 12. 2016, 11:10
Android aplikace

už mě sereš s tím antikomunista nejsem komunista ale ty jsi nebezpečný a možná i terorista

David Nejeral

17. 12. 2016, 10:02
Android aplikace

ok a bude tam nějaký ekvivalent tohoto kdy si jednoduše pro testování přendám kartu z mobilu do mobilu? samozřejmě bez nutnosti připojení k internetu a bez závislosti na povolení operátora?

Já myslím že ne Time ????
Vše bude fungovat asi jen online. Můj názor tedy.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim