reklama

Knihy Google Play získávají spodní navigační lištu a další vylepšení

Knihy Google Play získávají spodní navigační lištu a další vylepšení
2016-12-13T15:45:01+01:00
• 13. 12. 2016

Služba Knihy Play získala po vzoru ostatních Google aplikací nová vylepšení. Verze s označením 3.11 přináší spodní navigační lištu, přehlednější zobrazení knižních sérií a změnu nastavení nočního režimu.

Spodní navigační lišta

Nejvýraznější změnou je tzn. bottom navigation bar, tedy spodní navigační lišta, která je postupně integrována do většiny aplikací Googlu. Názory na tuto novinku, která byla přidána do zásad Material designu teprve nedávno, se různí. V liště nyní najdeme tři hlavní stránky, které byly dříve v hamburger menu. Spodní navigační lišta je prozatím určena výhradně pro Spojené státy, přičemž další regiony budou nejspíše následovat.

Knihy google play Knihy google play

Stará vs. nová verze 

Lepší zobrazení knižních sérií

Méně znatelná změna byla objevena u knižních sérií, jejichž přehled byl v případě velkého počtu dílů poměrně zmatený. Vývojáři se zaměřili na hierarchii, nově rozdělili seznam na jednotlivé sekce podle dílů či speciálních vydání. Nejnovější knihy jsou teď zobrazeny ve vrchní části seznamu.

Knihy google play Knihy google play

Stará vs. nová verze 

Nastavení nočního režimu

Minoritní změna týkající se tlačítka pro nastavení nočního režimu. Nová verze již neobsahuje přepínač pro rychlé zapnutí či vypnutí nočního módu, pro tuto možnost musíte kliknout na nové tlačítko nastavení. Nevýhodou může být “zdlouhavá” aktivace.

Knihy google play Knihy google play

Stará vs. nová verze 

logo-app Knihy Google Play Google Inc. Zdarma ANDROID

Jestliže nechcete čekat na aktualizaci oficiální cestou skrze obchod Google Play, ze stránek APKMirror si můžete stáhnout instalační APK balíček (na vlastní nebezpečí).

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Marek Pospíšil

Student, jenž odmala tíhne k fotografii, autům a technologiím obecně. Minimalista a all black ninja. #iPhone7

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim