reklama

Apple si pohrává s myšlenkou Digital Crown na iPhonech

Apple si pohrává s myšlenkou Digital Crown na iPhonech
2016-12-30T14:55:56+02:00
• 30. 12. 2016
2

Když se začaly objevovat první chytré hodinky, výrobci se soustředili na ovládání pomocí dotykového displeje, přičemž se to neobešlo bez tlačítek. Avšak Apple zvolil jeden prvek navíc v podobě Digital Crown, díky čemuž lze otáčením digitálního kolečka ovládat systém. Praváci nemají s ovládáním problém, ale pokud nosíte hodinky na druhé ruce, pak to chce trochu zvyku.

Ani jsme si nemysleli, že by měl Apple větší plány s Digital Crown. Objevilo se totiž několik patentů poukazujících na použití Digital Crown na iPhonech a iPadech. Zatím je tato myšlenka pouze na papíře, respektive v podobě patentové přihlášky. Samozřejmě je nutné podotknout, že patent ještě neznačí, že se Apple rozhodne k nasazení této technologie – jen se chrání proti zneužití podobné technologie u konkurence.

Na druhou stranu se někdo touto možností zabývá a vytváří koncepty pro používání. Prvně bylo zvažováno použití na iPadech, ale nyní se objevují náznaky pro využití na iPhonech. Pokud by se Apple vůbec rozhodl pro použití Digital Crown, bylo by zajímavé sledovat, jak by byla tato novinka přijata zákazníky. Ostatně by se jednalo o návrat do dob minulých, jelikož v historii mobilů najdeme podobné ovládací prvky.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

wil hermes

30. 12. 2016, 22:04
Android aplikace

Sony mělo jog dial v roce kolik, 2000? a byl skvělý

To měl výrazně dříve, už kolem roku 95 možná… a skvělá věc to byla :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim