reklama

Apple je nejvýdělečnější, mezi Androidy vede Huawei

Apple je nejvýdělečnější, mezi Androidy vede Huawei
2016-12-01T07:45:58+01:00
• 1. 12. 2016

Nedávno firmy vystavily výpisy ze svých zisků za třetí čtvrtletí tohoto roku. Výrobci smartphonů s Androidem silně zaostávají za Applem, který má ze svých prodejů vysoké výnosy. Konkurence nedosahuje ani pětiprocentního profitu.

foto: Apple

Obrovské zisky Applu

Ze závěrečných zpráv vyplývá, že Apple totálně rozdrtil konkurenci. Jeho politikou zvýšení ceny produktů a minimalizace nákladů na výrobu dosáhl vysokých marží. Díky tomu se podařilo vydělat celkem osm a půl miliardy amerických dolarů, což je v přepočtu 216 miliard korun českých.

profit

Mezi zařízeními s operačním systémem Android vyhrála společnost Huawei, která ve třetím kvartálu zaznamenala zisk 2,4 % z celkového podílu na trhu. Výsledná částka činila 200 miliónů amerických dolarů. Podle ředitele strategických analýz v Huawei, Neila Matsona, stojí za velikým profitem zlepšení samotných výrobků, logistika a efektivní marketingové kampaně.

Těsně za čínským Huawei jsou další značky, jako OPPO a Vivo. V českých zemích poměrně neznámé. Mají však veliké tržby na tamějším trhu a tím pádem i vysoké výnosy. Všechny ostatní značky vydělaly velice málo. Dohromady jen 2,2 %. Mezi tyto výrobce patří například Samsung, který utrpěl těžkou finanční ztrátu kvůli chybně vyrobeným Note 7.

Předpokládá se, že poslední kvartál roku by mohl být ještě výdělečnější, jelikož lidé nakupují vánoční dárky a navíc se konaly tradiční slevové akce jako Black Friday a Cyber Monday.

Zdroj: gizmochina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim