reklama

Začne Apple vyrábět iPhony v USA?

Začne Apple vyrábět iPhony v USA?
2016-11-26T17:00:38+02:00
• 26. 11. 2016
1

Nově zvolený prezident Spojených států Donald Trump se v posledním rozhovoru pro deník New York Times rozpovídal o setkání s generálním ředitelem společnosti Apple, které proběhlo jen chvíli po oznámení konečných výsledků prezidentských voleb. Kromě toho, že Tim Cook pogratuloval Donaldu Trumpovi k vítězství, tak jedním z hlavních témat byl také možný přesun celé výroby chytrých telefonů z Asie do domovské země.

iPhony v USA

Donald Trump se údajně stane hlavním iniciátorem toho, aby si společnost Apple postavila výrobní linky v USA místo v Číně nebo Vietnamu, kde momentálně mají daleko levnější pracovní silu a lepší dostupnost potřebných součástek. Jeho úřad má v plánu přednést kongresu návrh, který přinese obrovské snížení daní pro podniky. To má Apple motivovat k vybudování továren a tím pádem následně vznikne větší množství pracovních nabídek pro Američany.

Samozřejmě dojde ke snížení nezaměstnanosti, což může také zahrát do karet Trumpovi z pohledu splnění jednoho bodu ve volebním plánu. Navíc nedávno v Japonsku proběhla zpráva, že Apple požádal smluvní výrobce Foxconn a Pegatron, ať vytvoří plány k vybudování výrobních linek v USA pro výrobu chytrých telefonů. Zatímco Foxconn souhlasil, tak Pegatron vzhledem k neúměrným nákladům vůbec nepřistoupil k zahájení této diskuze.

Závěrem zůstává otázkou, zda případný přesun výroby do Spojených států nebude mít citelný vliv na zvýšení cen, jak při výrobě, tak i v konečném prodeji.

Zdroj: cnet.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

JaroslavCap

27. 11. 2016, 15:26

Apple proslule neplatí patentové poplatky a zkracuje si daně. Proč snižovat daně zrovna kvůli nim?
Ani poctivá firma přece nezavře fabriku s tisíci zaměstnanci a nepostaví mnohem dražší jinde, jen proto, že jim uleví na daních.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat