YouTube přináší lepší správu komentářů pro autory

YouTube přináší lepší správu komentářů pro autory 2016-11-5

Být úspěšným YouTuberem není žádný med. Obnáší to také mnoho starostí, například vypořádat se s obrovským počtem komentářů pod videi. Pro autora je potom víceméně nemožné na všechny příspěvky reagovat. Aplikace YouTube přináší mnohá vylepšení právě pro zmiňovanou správu komentářů.

YouTube komentáře

Autor má nově možnost připnout na první místo komentář, který ho jakýmkoliv způsobem zaujal a chce, aby jej viděli i ostatní. YouTube však momentálně umožňuje pouze jeden připnutý příspěvek, těm dalším může být vyjádřen dík pomocí srdíčka. Tyto akce mohou vykonávat i moderátoři z řad YouTube komunity.

Odezva samotného autora je nyní na první pohled odlišena od ostatních, jeho jméno je v komentáři zvýrazněno pomocí červeného pozadí a bílé fajfky (jestliže byl kanál verifikován).

Tvůrci obsahu mají také možnost vytvořit seznam zakázaných slov a frází, tzv. blacklist. Komentáře obsahující některé z nevhodných výrazů budou pozdrženy a správce kanálu je buď schválí, skryje, nebo nahlásí. Celé sekci komentářů tak bude ulehčeno od spamu a vulgarit.