reklama

Koncept smartphonu od Nubia ukázal bezrámečkový displej

Koncept smartphonu od Nubia ukázal bezrámečkový displej
2016-11-30T07:45:03+02:00
• 30. 11. 2016
1

Čínský výrobce smartphonů Nubia, který vznikl v roce 2012, je dceřinou společností ZTE. Samotná Nubia má na kontě zatím tři smarpthony. Svými modely se snaží dostat do elitnějšího klubu telefonů. Svým novým konceptem telefonu má ke vstupu do klubu designové elity dobře nakročeno.

nubia

Bezrámečkový displej a zajímavá záda

Mobil od Nubie zatím nemá přesný název. Jedná se pouze o koncept. Displej chystaného modelu by měl být podobný jako u nového Xiaomi Mi Mix, tzn. prodloužení displeje i na vrchní části zařízení. Tím pádem velice vzroste plocha displeje pokrývajícího přední část mobilu. U současných rámečkových modelů zabírá displej vetšinou 60-80 % přední plochy. Takhle se překročí i devadesátiprocentní hranice pokrytí přední plochy.

nubia4

Velice pozoruhodná jsou záda připravovaného telefonu. Ta by měla být snadno vyměnitelná za jiné designové kousky. V nabídce budou záda s dřevěnými prvky, s černou a bílou barvou, nebo kožené provedení. Kromě možné výměny zadní části je však přednější samotné posouvání zadního krytu. Mírným posunutím zadní části totiž zvětšíte plochu telefonu a objeví se vám přední kamera, reproduktor na volání, proximity senzor a přední přisvětlovací dioda.

nubia5

Možná se nám do módy vrátí prvky vysouvacích telefonů. Telefonů s bezrámečkovými displeji bude pravděpodobně přibývat, a tak s neustále se rozšiřující se plochou displeje je někam potřeba umístit přední kamerku. Buď tento problém budou výrobci řešit schováním senzorů a kamery pod sklo, jak to udělalo Xiaomi, nebo se, podle stylu Nubie, vrátíme k vysouvacím telefonům.

nubia7 nubia6 nubia3 nubia2 nubia1

Zdroje: androidauthority.com, news.mydrivers.com, reddit.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

No, tomu říkám design, konečně něco bez hnusně zaoblených rohů. Jen teda dát do vysouvací části proximity senzor není asi úplně to pravé… leda by se tím vysunutím rovnou přijal hovor..? Ale jo, proč ne…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat