Na univerzitě ve Washingtonu zkoumají nový způsob přihlašování

Na univerzitě ve Washingtonu zkoumají nový způsob přihlašování
2016-10-12T07:45:48+02:00
• 12. 10. 2016

Existuje celá řada způsobů, jak se přihlašujeme ke svým zařízením – heslem, gestem, otiskem. Způsobů je samozřejmě více. Na University of Washington se skupina vědců zabývá nevšedním způsobem přihlášení. Využívá k tomu elektrické signály, které proudí skrze naše tělo.

Že je lidské tělo dobrý vodič asi nemusíme rozebírat. Jistě jste se to učili již na základní škole. Cílem skupiny z University of Washington bylo přijít na to, jak spárovat citlivá zařízení pomocí signálů vycházejících z našeho těla. Současná zařízení využívají pro toto párování rádiové signály. Ty mají ale jednu velkou nevýhodu. Je poměrně snadné tyto signály zachytit a změnit. U citlivých zařízení, jakými jsou například kardiostimulátory, pak může jít o výrazný problém.

Je pozoruhodné, že tým ve Washingtonu pracoval během výzkumu s běžnými nástroji. Pro přenos signálů byly použity snímače otisků prstů a touchpady. Signály proudily od zápěstí do  SDR jednotky z tradiční televizní karty. Obě části byly propojené pomocí měděného drátu.

body-password-625x350

Přiblížení technologie, zdroj: geek.com

Toto jednoduché řešení poukázalo na fakt, že lidské tělo umí tyto informace celkem slušně přenášet a sbírat. Zjistilo se, že přenos probíhal nepřerušovaně. Docházelo pouze k rušení od technologií, jako je Bluetooth a WiFi. Mobilní signál na výkon však vliv neměl.

Jak jsem nastínil v úvodu. Vědci přišli na poměrně zajímavý způsob, jakým bychom v budoucnu mohli odemykat svá zařízení. Nemusíme se však zaobírat pouze oblastí mobilních telefonů. Využití bychom mohli nalézt například ve zdravotnictví nebo při odemykání našich domovů. Projekt je však jen v začátcích. Otázkou bude, zda nalezne podporu u širší veřejnosti.

Zdroj: geek.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat