reklama

Qualcomm žaluje Meizu ve 3 zemích z důvodu porušení patentů

Qualcomm žaluje Meizu ve 3 zemích z důvodu porušení patentů
2016-10-20T19:30:00+02:00
• 20. 10. 2016

Na našem serveru jste si mohli přečíst mnoho článků týkajících se patentových sporů. Další z nich se týká žaloby Qualcommu proti čínské společnosti Meizu. Ta je ve Spojených státech, Německu a Francii žalována z porušení patentů. Qualcomm tvrdí, že Meizu odmítlo vyjednávat o licenčních podmínkách, a i přesto prodává své výrobky.

Meizu logo

Ostatně nejedná se o první spor mezi těmito společnostmi. Již na konci června jste se zde mohli dočíst, že se obě společnosti dostaly do křížku. Tehdy se společnosti neshodly na patentech týkajících se 3G a 4G konektivity. Zástupci Meizu tehdy nad sporem vyjádřili lítost a zároveň chtěli spor vyřešit dohodou.

Očividně se však vyjednávání nevydařila tak, jak lidé z Meizu a Qualcommu očekávali. Nakonec se tedy bude muset mít čínská společnost na pozoru hned ve 3 zemích. Otázka je, jak celý spor dopadne. Již v minulosti jsme se setkali s tím, že patentové spory se mohou táhnout i celé roky.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat