reklama

PCMark pro Android se dočkal výrazné aktualizace

PCMark pro Android se dočkal výrazné aktualizace
2016-10-22T12:30:27+02:00
• 22. 10. 2016

Vývojářské studio Futermark nedávno provedlo větší aktualizaci své aplikace PCMark pro Android, která je obdobou desktopové verze. Mezi novými funkcemi můžete najít například lepší testování toho, jak váš smartphone zvládá jednotlivé úkoly, jak si vede v porovnání s ostatními verzemi Androidu, či jak je váš tablet nebo telefon vhodný pro každodenní práci, jakou je surfování na internetu, psaní zpráv či úprava fotografií.

pcmark-android-hero

Co nového nás čeká v aktualizaci?

Zátěžový test nazvaný The work bechnmark (Pracovní test) byl kompletně vylepšen. V nové verzi zátěžového testu, která vám ukáže, jak váš smartphone zvládá jednotlivé základní věci, se dočkalo změny testování surfování webu, psaní a úprava fotografií. Testování přehrávání videí zůstalo beze změny. Navíc bylo přidáno testování úpravy a převodu dat, které uživateli vyhodnotí, jak chytrý telefon zvládá po výkonnostní stránce a jakou životnost má baterie.

pcmark-for-android-1-1200x645

Zcela novou kategorií testů je Computer Vision, který byl naprogramován tak, aby ukázal, jak si zařízení zvládne poradit s rozpoznáváním obrázků. Computer Vision se skládá ze tří podtestů: TensorFlow, ZXing a Tesseract. TensorFlow je test vytvořený Googlem, který dokáže rozpoznávat různé objekty z mnoha obrázků. ZXing čte bracody a QR kódy a hodnotí, jak to zařízení zvládá. Poslední zmíněný test Tesseract dokáže rozpoznat a selektovat anglický text přímo z kupy obrázků.

computer-vision-benchmark-test-1200x533
Kromě nových testů byla do PCMarku pro Android přidána i jedna nová zajímavá funkce. Do seznamu nejlepších androidích zařízení byla přidána možnost, kde se můžete podívat, jak by si vaše zařízení vedlo v porovnání s jinou verzí operačního systému Android nainstalovaném na vašem telefonu.

Dříve jste mohli pouze porovnat benchmarkové výsledky proti výsledkům jiných zařízení. Nyní můžete porovnávat svůj mobil s jiným, kdyby měl vyšší/nižší verzi operačního systému. Pokud máte možnost upgradu na vyšší verzi, můžete se podívat do seznamu a zjistíte, zda upgrade vašemu telefonu prospěje, anebo se jeho výkon zhorší. I to se bohužel občas stává.

pcmark-android-compare-os-versions-1280x720

logo-app PCMark for Android Benchmark Futuremark Oy Zdarma ANDROID

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim