O2 vnutí některým zákazníkům Tapito

O2 vnutí některým zákazníkům Tapito 2016-10-21

Pakliže si od listopadu pořídíte smartphone od operátora O2, nově naleznete mezi základními aplikacemi novinku v podobě Tapito. Jedná se o mobilní zpravodajskou aplikaci, která si doposud nasbírala 10 000 aktivních uživatelů za poslední rok fungování. Díky této spolupráci si tvůrci slibují, že vzroste tento počet na trojnásobek.

„Od listopadu bude O2 instalovat Tapito do některých prodávaných telefonů implicitně, díky tomu můžeme počítat s poměrně přesným nárůstem uživatelů,“ říká Tomáš Malíř, jednatel firmy TapMedia

Aplikace jako taková nabízí obsah až z 1100 českých zdrojů (zpravodajské portály, magazíny, blogy, youtuberské kanály atd.), přičemž výběr článků probíhal ručně. Redaktoři rozhodovali, co se nabídne uživatelům. Nyní se tento model mění a vše bylo zcela automatizováno. Tvůrci slibují, že algoritmus bude modifikován podle zájmu lidí, tudíž by Tapito mělo nabídnout relevantnější obsah.

tapito

Tapito se bude přizpůsobovat samotnému zájmu uživatele, přičemž pod každým článkem bude nabídnuta sekce Napsali o tom také. Jakmile se objeví více článků od různých zdrojů na stejné téma, bude se upřednostňovat ten, který má větší míru zapojení čtenářů (hodnocení, komentáře, sdílení).

Tapito: zprávy, které chcete (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: TapMedia Cena: ZDARMA
Tapito – zprávy na míru (iOS)
logo-app qrcode-app
Autor: Tapmedia Cena: Zdarma

Zdroj: Tisková zpráva

Je zapotřebí Tapito?

Ačkoliv se může zdát, že je Tapito zpravodajskou aplikací, tak ve skutečnosti se jedná jen o RSS čtečku. Čerpá základní informace o vydaných článcích z nejrůznějších zdrojů. Bohužel nějaká bližší spolupráce s médii chybí. Ve výsledku vás například zaujme nějaký článek, přičemž se vám otevře jen úryvek. Ten dále nabídne odkaz, skrze který přejdete na mobilní verzi webu, který publikoval text.

V Obchodě Play najdete lépe uzpůsobené aplikace pro takové zpravodajství. Kromě toho, například Google nabízí svou vlastní aplikaci Zprávy a počasí.

Zprávy a počasí Google (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Google Inc. Cena: ZDARMA

Zajímavým konkurentem pro Tapito, ale také pro Zprávy a počasí Google, je například aplikace News Republic. Nejenže navazuje úzkou spolupráci s médii, ale také nabízí plný obsah, ne jen odkazy.

News Republic – Breaking news (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: News Republic Cena: ZDARMA

Samozřejmě jsou zde ještě další aplikace, u kterých si můžete vybrat, jaký obsah vás zajímá a co chcete číst. Případně si můžete sesbírat vlastní RSS zdroje webů a vložit si je do RSS čteček – například feedly.com. Případně některé magazíny a zpravodajské kanály mají své vlastní aplikace, které jsou lépe optimalizované. Můžete zkusit třeba tu naši.

Dotekománie.cz (Android)
logo-app qrcode-app
Autor: Michal Mroček Cena: ZDARMA

Když nebudete chtít Tapito?

Pokud nebudete chtít používat aplikaci Tapito, tak máte jen jednu možnost – deaktivovat aplikaci. Tapito nepůjde ze systému odinstalovat.

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Jiří Dudek

9. 8. 2017, 11:33:10
reply

Nesnáším, když někdo rozhoduje za mne, co mám používat a ještě to vnutí na zamykací obrazovku. Strávil jsem půl hodiny, než jsem přišel nato, co je to zač a jak to vypnout. A číst si budu jen to co já chci a kdy chci.

Boban GoldKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

22. 10. 2016, 1:53:57
reply

A bude tam i Sputník nebo Neronet?

Karel ČapkaKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

21. 10. 2016, 23:17:03
reply

nebo taky nekupovat mobil od O2 ;)

Michal Tube ŘepeckýKomentář vložen skrze mobilní aplikaci

21. 10. 2016, 15:53:44
reply

I na starych vam to vnuti. Samsung galaxy A3. Po update FW je Tapito tam a to i na zamykaci obrazobce