reklama

Google navazuje spolupráci s Visa a Mastercard

Google navazuje spolupráci s Visa a Mastercard
2016-10-25T07:35:02+02:00
• 25. 10. 2016
1

Platby skrze mobilnĂ­m telefonem na internetovĂ˝ch stránkách jsou ulehÄŤovány oficiálnĂ­mi aplikacemi od spoleÄŤnostĂ­ Visa a Masterpass. KonkrĂ©tnÄ› jde o sluĹľby Visa Checkout a Masterpass. SamozĹ™ejmÄ› lze v nÄ›kterĂ˝ch krajinách využít i moĹľnost skrze Android Pay. AÄŤ by se mohlo zdát, Ĺľe si budou tyto sluĹľby konkurovat – zejmĂ©na Android Pay se zbytkem, tak byla oznámena pomÄ›rnÄ› zajĂ­mavá novinka. Google uzavĹ™el strategickĂ© partnerstvĂ­ se spoleÄŤnostmi Visa a Mastercard.

Visa a Mastercard

V podstatě to znamená, že tam, kde byly služby Visa Checkout a Masterpass integrovány do platebního systému, bude možné využít i Android Pay. Díky tomuto kroku budou moci uživatelé platit na stovkách stránek, přičemž nebude potřeba ze strany Googlu vyjednávat nová partnerství s obchodníky, nebo lákat majitele stránek pro integraci Android Pay.

screenshot_67

V tuto chvíli je využitelnost v českých končinách minimální. Na druhou stranu, v momentu příchodu Android Pay do České republiky bude možné platit všude tam, kde již je integrován systém Visa Checkout a Masterpass. Podle posledních zpráv se máme dočkat Android Pay již v první polovině příštího roku.

Zdroj: blog.google

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ján Valkovič

VIP 27. 10. 2016, 15:25
Android aplikace

Zaujímavá (ne)súvislosť je, že dnes mi aplikacia InCard MasterPass oznámila, že sa mení na Masterpass AT CZ SK s stáva sa výhradným majetkom spoločnosti Mastercard.
Mali by v pekle objednávať nemrznúcu zmes? :-))

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim