reklama

Chrome 55 Beta – správce stahování, offline stránky a další APK

Chrome 55 Beta – správce stahování, offline stránky a další [APK]
2016-10-24T07:30:01+01:00
• 24. 10. 2016

Chrome 54, stabilní verze, se právě dostává k uživatelům androidích zařízení, ale neobsahuje přílišné měny oproti verzi předchozí. Opak je beta verze s číslovkou 55, která přináší větší změny. Můžeme se těšit například na offline stránky, sdílení obsahu, aktualizovaný přehrávač videí nebo správce stahování.

Správce stahování

nexus2cee_screenshot_20161021-212329 nexus2cee_screenshot_20161021-212408 nexus2cee_screenshot_20161021-212334

Již u předchozích verzí prohlížeče Chrome jsme se pozastavili nad tím, proč aplikace požaduje přístup k úložišti. V některých verzích se totiž objevil jakýsi správce stahování, ovšem nikde nebylo příliš další funkcí, kromě ikonky a jednoho stringu. Ovšem tento správce stahování neslouží jen jako výpis stažených souborů. Má totiž za úkol starat se o offline stránky.

Klepnutím na ikonku stahování v menu lehce stáhnete stránku pro možné pozdější čtení. Jak už tedy název napovídá,stránky se uloží do správce stahování a je možné je zobrazit v plném rozsahu i bez připojení k internetu.

 

Přehrávač videí

nexus2cee_screenshot_20161021-211852

Chrome Beta 55 přináší několik změn pro HTML5 video/audio přehrávač. Zaprvé můžete nově vidět na několika stránkách ikonku stáhnutí  obsahu hned v menu přehrávání. Klepnutím na ikonku začne automatické stahování obsahu. Toto tlačítko však neuvidíte u přehrávačů, kde vývojáři nastavili vlastní  přehrávací prvky nebo kde se nejedná o jediný soubor. Tudíž tlačítko neuvidíte na stránkách YouTube. V nové verzi je však nutné zajít do nastavení kvůli povolení Web Audio API a stahování audio souborů.

Tlačítko pro sdílení

nexus2cee_share_mobile_web_native

Sdílení obsahu se stále těší větší a větší oblibě a do dnešních dnů jsme mohli velmi jednoduše sdílet na svém telefonu především webové stránky. To se ovšem má změnit. Nová verze prohlížeče totiž disponuje novou API. Ta dovoluje sdílet snad jakýkoliv obsah na stránce pomocí „androidího“ tlačítka. V podstatě bude možní velmi jednoduše sdílet jakýkoli obsah na stránce, a to nejen pomocí nainstalovaných aplikací.

V plánu je i možnost sdílet obsah do jiných webových stránek. Aby toto tlačítko mohlo fungovat, vývojáři stránky jej samozřejmě nejdříve musí implementovat. Následný postup sdílení už se neliší od toho, který známe dnes. Bohužel se zatím nejedná o standard, ale jen API v prohlížeči. To zaprvé. Zadruhé pak prozatím nikdo nebyl schopen tuto funkci v prohlížeči objevit a spustit, tudíž se zatím jedná pouze o návrh,

Důležité však je to, že až bude funkce dostupná, už nebude pouze privilegium androidích uživatelů standardní sdílení. Cílem je, aby každý uživatel na více platformách mohl jednoduše sdílet obsah jakékoliv webové stránky.

Funkce pro vývojáře

Snad každá nová verze prohlížeče s sebou přináší jak změny pro uživatele, tak i nové funkce pro vývojáře. Výjimkou není ani verze 55 Beta, kde jsou dostupné následující novinky:

  • Neidentifikovaná vstupní: Webové stránky stále detekují vstupy většinou stejně, jako tomu bylo před lety. API nejsou určeny pro dotykové telefony. Nové verze API umožňuje stránkám lépe rozpoznat, jak bude uživatel komunikovat se stránkou, a nahrazuje starý MouseEvent a TouchEvent API. V podstatě webové stránky využívající staré API budou mnohem rychlejší, pokud používají ukazatele z nové API.
  • Dotykové akce: Jedná se v podstatě jen o menší rozšíření již zmíněné API. Tato funkce umožňuje řídit to, co uživatel telefonu na stránce bude či nebude moci dělat. Například vývojář může zakázat přibližování nebo skrolování stránky. Jedna z možností využití se skýtá u her, kdy nechtěné posunutí stránky může způsobit nefunkčnost nebo špatnou ovladatelnost.
  • Asynchronní funkce: To je opravdu zajímavé pouze pro vývojáře. Nerad bych některé z vás uvedl v omyl, tudíž více informací najdete na oficiálních stránkách Googlu pro vývojáři určených.

APK soubor si můžete stáhnout ze serveru APK Mirror, ovšem instalujete pouze a vlastní riziko.

logo-app Chrome Beta Google Inc. Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim