reklama

Kodak Ektra – velký objektiv budí dobrý dojem

Kodak Ektra – velký objektiv budí dobrý dojem
2016-10-24T07:45:09+02:00
• 24. 10. 2016

Značku Kodak není snad ani potřeba nijak obsáhle představovat. Proslulý výrobce fotoaparátů se začal teprve nedávno zaobírat výrobou chytrých telefonů, u kterých pochopitelně vynikají fotoaparáty, a dnes uvádějí na mobilní trh nový přírůstek s názvem Ektra. Novinka má obrovský objektiv, který doplňuje široká paleta doprovodných funkcí. Nicméně samotný telefon zapadne do průměru ve střední třídě.

kodak-ektra-1

Přední panel byl osazen 5palcovým displejem s Full HD rozlišením a 13megapixelovým fotoaparátem na populární selfie snímky. Výkon mu dodává desetijádrový procesor Helio X20 od MediaTeku společně s 3GB operační pamětí RAM a 32GB úložištěm. Případný nedostatek místa řeší slot pro paměťové microSD karty. Rámeček telefonu je pouze z plastu, přestože připomíná kov a zbytek konstrukce zaobaluje umělá koženka jako za starých časů.

Za masivním objektivem se skrývá 21megapixelový senzor (f/2.0) od Sony s technologií OIS. Za zhoršených podmínek pomůže dvojice LED diod. Telefon si musí vystačit s 3 000mAh baterií. Prodej bude oficiálně zahájen v prosinci ve Velké Británii za 450 liber (tj. cca 13 665 Kč). Ostatní trhy mají přijít na řadu až v roce 2017. K telefonu budou dodávat také originální doplňky z kůže, které například vypadají jako klasická pouzdra pro fotoaparáty.

kodak-ektra-1 kodak-ektra-2

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim