reklama

Apple musí zaplatit 302,4 miliónů dolarů za porušení patentů aktualizováno

Apple musí zaplatit 302,4 miliónů dolarů za porušení patentů [aktualizováno]
2016-10-02T10:30:40+02:00
• 2. 10. 2016

Aktualizováno 2. 10.

Virnet X je malou společností, která má přibližně dvacet zaměstnanců. Dalo by se říci, že se jedná o patentového trolla – vlastněné patenty využívá pro vymáhání odškodnění. Už od roku 2010 vede soudní spory s Applem, přičemž při první výhře se jednalo o částku 368,2 miliónů dolarů. Avšak rozhodnutí bylo zrušeno. Následně další soudní jednání vedlo k sumě 625,6 miliónů dolarů, ale i zde došlo ke zrušení. Nový rozsudek nařizuje Applu zaplatit 302,4 miliónů dolarů za porušení patentů, jenž využívá ve službě FaceTime.

Jak se ale zdá, Virnet X se jen tak nezastaví. Už nyní jsou v přípravě další spory, které se dotýkají bezpečnostních mechanismů, které jsou využívány například ve službě iMessage od Applu.

Původní článek 5. 2.

Americká společnost Apple musí zaplatit 625 milionů dolarů za porušení duševního vlastnictví společnosti Virnet X. Rozhodl tak americký soud. Apple měl porušit patenty komunikačních protokolů, které použil ve svých službách FaceTime, VPN On-Demand či iMessage.

Obě společnosti stanuly proti sobě před soudem již podruhé. VirnetX již jeden soudní spor vyhrál. V roce 2012 tak musel Apple uhradit 368 milionů dolarů. Zároveň si VirnetX měl přijít na poplatek, který činil 1 % z tržeb za iPhone a iPad. Společnost s nakousnutým jablkem ve znaku byla následně nucena provést redesign služby FaceTime.

Apple-court

V roce 2014 bylo ale toto rozhodnutí přehodnoceno a zrušeno odvolacím soudem. Obě řízení probíhala u Federálního okresního soudu ve východním Texasu. V této oblasti je totiž všeobecně známo, že soudy s větší pravděpodobností podpoří vlastníky patentů.

VirnetX je často označována jako patentový troll. V minulosti tato společnost vedla ohledně duševního vlastnictví spory například s Microsoftem nebo Skypem. A obě řízení také vyhrála.

Zdroje: theverge.com, engadget.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat