reklama

Apple mus├ş zaplatit 302,4 mili├│n┼» dolar┼» za poru┼íen├ş patent┼» aktualizov├íno

Apple mus├ş zaplatit 302,4 mili├│n┼» dolar┼» za poru┼íen├ş patent┼» [aktualizov├íno]
2016-10-02T10:30:40+02:00
ÔÇó 2. 10. 2016

Aktualizováno 2. 10.

Virnet X je malou spole─Źnost├ş, kter├í m├í p┼Öibli┼żn─Ť dvacet zam─Ťstnanc┼». Dalo by se ┼Ö├şci, ┼że se jedn├í o patentov├ęho trolla – vlastn─Ťn├ę patenty vyu┼ż├şv├í pro vym├íh├ín├ş od┼íkodn─Ťn├ş. U┼ż od roku 2010 vede soudn├ş spory s Applem, p┼Öi─Źem┼ż p┼Öi prvn├ş v├Żh┼Öe se jednalo o ─Ź├ístku 368,2 mili├│n┼» dolar┼». Av┼íak rozhodnut├ş bylo zru┼íeno. N├ísledn─Ť dal┼í├ş soudn├ş jedn├ín├ş vedlo k sum─Ť 625,6 mili├│n┼» dolar┼», ale i zde do┼ílo ke zru┼íen├ş. Nov├Ż rozsudek na┼Öizuje Applu zaplatit 302,4 mili├│n┼» dolar┼» za poru┼íen├ş patent┼», jen┼ż vyu┼ż├şv├í ve slu┼żb─Ť FaceTime.

Jak se ale zd├í,┬áVirnet X se jen tak nezastav├ş. U┼ż nyn├ş jsou v p┼Ö├şprav─Ť dal┼í├ş spory, kter├ę se dot├Żkaj├ş bezpe─Źnostn├şch mechanism┼», kter├ę jsou vyu┼ż├şv├íny nap┼Ö├şklad ve slu┼żb─Ť iMessage od Applu.

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 5. 2.

Americk├í spole─Źnost Apple mus├ş zaplatit 625 milion┼» dolar┼» za poru┼íen├ş du┼íevn├şho vlastnictv├ş spole─Źnosti Virnet X. Rozhodl tak americk├Ż soud. Apple m─Ťl poru┼íit patenty komunika─Źn├şch protokol┼», kter├ę pou┼żil ve sv├Żch slu┼żb├ích FaceTime, VPN On-Demand ─Źi iMessage.

Ob─Ť spole─Źnosti stanuly proti sob─Ť┬áp┼Öed soudem ji┼ż podruh├ę. VirnetX ji┼ż jeden soudn├ş spor vyhr├íl. V roce 2012 tak musel Apple uhradit 368 milion┼» dolar┼». Z├írove┼ł si VirnetX m─Ťl p┼Öij├şt na poplatek, kter├Ż ─Źinil 1 % z tr┼żeb za iPhone a iPad. Spole─Źnost s nakousnut├Żm jablkem ve znaku byla n├ísledn─Ť nucena prov├ęst redesign slu┼żby FaceTime.

Apple-court

V roce 2014 bylo ale toto rozhodnut├ş p┼Öehodnoceno a zru┼íeno odvolac├şm soudem. Ob─Ť ┼Ö├şzen├ş prob├şhala u Feder├íln├şho okresn├şho soudu ve v├Żchodn├şm Texasu. V t├ęto oblasti je toti┼ż v┼íeobecn─Ť zn├ímo, ┼że soudy s v─Ťt┼í├ş pravd─Ťpodobnost├ş podpo┼Ö├ş vlastn├şky patent┼».

VirnetX je ─Źasto ozna─Źov├ína jako patentov├Ż troll. V minulosti tato spole─Źnost vedla ohledn─Ť du┼íevn├şho vlastnictv├ş spory nap┼Ö├şklad s Microsoftem nebo Skypem. A ob─Ť ┼Ö├şzen├ş tak├ę vyhr├íla.

Zdroje: theverge.com, engadget.com

reklama
reklama

Ji┼Ö├ş Smr┼ż

Fanou┼íek opera─Źn├şho syst├ęmu Android, ale se zku┼íenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve voln├ęm ─Źase se r├íd v─Ťnuje sport┼»m a sledov├ín├ş film┼» nebo seri├íl┼».

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim