reklama

O2 převede nespotřebovaná data do dalšího měsíce, má to ale háček

O2 převede nespotřebovaná data do dalšího měsíce, má to ale háček
2016-08-09T11:48:33+01:00
• 9. 8. 2016
6

FUP je věčným tématem nejen u našich operátorů. Nejeden zákazník by si přál, aby ceny byly příznivější, nebo aby politika byla trochu mírnější. O2 nyní jako první operátor přichází se službou převodu nespotřebovaných dat do dalšího měsíce, ale samozřejmě se to neobešlo bez nějakého háčku.

O2 převede nespotřebovaná data

Tato novinka se týká pouze dokoupených dat. Ve výsledku to znamená, že pokud si týden před koncem zúčtovacího období dokoupíte jeden GB a spotřebuje pouze polovinu, tak se mu do dalšího měsíce převede 0,5 GB.

„Touto změnou reagujeme na komentáře a dotazy našich zákazníků. Díky převodu dat už se nebudou muset bát, že jim obnovená data propadnou,“ popisuje generální ředitel O2 Tomáš Budník.

O2 začne nespotřebovaná data převádět 25. října. O změně začne operátor zákazníky informovat už nyní prostřednictvím vyúčtování za služby, od 1. 9. bude změna uvedena také v ceníku na webu www.o2.cz.

Novinka z milosti?

Ačkoliv se jedná o pěknou službu, nebo je aspoň lákavě vypadající, tak O2 se k tomu nerozhodlo jen tak. Je docela jasné, že toto vše souvisí s úpravou politiky kolem FUP, za kterou operátor vyzískal pokutu 4,5 miliónu korun a nepěkná hodnocení od zákazníků.

Bohužel tato novinka nemá vliv na současné chování operátora. Stále bude zastavovat internetové připojení po vyčerpání dat.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Ivo Rundt

9. 8. 2016, 20:28
Android aplikace

Toto je důsledek odkupu O2 panem Kelnerem a jeho PPF, kdy až po koupi zjistili, že to není „až takový dobrý kauf, jak se původně čekalo“, takže musí na něčem ty prachy dostat z lidí prostě musí, ne???
Aspoň že ty zakoupená a nevyčerpana data převedou…

Jiří Doubravský

9. 8. 2016, 15:44

Z neůnosně nevýhodných změn „nastavení“ (jak posledním změnám o2 rádo říká) se tak stává únosně nevýhodné nastavení. Zatímco doposud byste za data platili o2 měsíčně dvojnásob protože prakticky každý měsíc byste kvůli malému přepalu na konci měsíce kupovali celý balíček který by v zápětí propadl dochází tedy ke změně, kdy prakticky koupíte takový balíček jen jednou za x měsíců a budete jím měsíční přepaly vykrývat po delší dobu. To je určitě pozitivní krok. Ale vrátit k O2 mě sám o sobě nedonutí, to by museli nabídnout převádění všech zaplacených dat do dalšího měsíce nejen těch dokoupených dodatečně.

Martin Novák

9. 8. 2016, 13:26

„O2 nyní jako první operátor přichází se službou převodu nespotřebovaných dat do dalšího měsíce, “

První byl Kaktus

Ján Valkovič

VIP 9. 8. 2016, 12:42
Android aplikace

Slocenska dcera to vola Datahit :-)
https://www.o2.sk/internet/datahit

Filip Eliáš

9. 8. 2016, 11:50
Android aplikace

Přemysl Vaculík

VIP 9. 8. 2016, 11:54
Android aplikace

ano, na tom se nic nemění. asi to bude chtít něco na uklidnění :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim