reklama

Apple pracuje na kopii Snapchatu a více sociálním iOS

Apple pracuje na kopii Snapchatu a více sociálním iOS
2016-08-29T14:32:06+01:00
• 29. 8. 2016

Podle zahraničního serveru Bloomberg, Apple pracuje na konkurenční aplikaci Snapchatu. Stejný zdroj uvádí, že výrobce iPhonů v současné době pracuje taktéž na více funkcích sociální konektivity, a to v rámci iOS.

Anonymní zdroj prozradil, že softwarový inženýři z Cupertina jsou v současné době zaneprázdněni testováním nové aplikace. Ta by prý měla za úkol sdílet videa. Údajně, Apple plánuje vytvořit „appku“, která uživatelům umožní nahrávat videa, aplikovat filtry, a výsledné video nahrát na sociální sítě. To vše za méně než jednu minutu. Zdroj též uvádí, že uživatelé budou moct nové video sdílet také pomocí platformy Twitter. Stručně řečeno, Apple chystá dokonalou kopii Snapchatu.

Snapchat

Bloomberg uvádí, že nová aplikace umožní nahrávat videa o rozměru čtvercového formátu. Přesně ten, který známe ze sociální sítě Instagram. Aplikace bychom se podle všeho mohli dočkat již začátkem roku 2017. Nicméně, celý projekt musí nejprve potvrdit vedení Applu, tudíž není vůbec jasné, zda aplikace vůbec někdy spatří světlo světa. Jestliže „appka“ nedokáže konkurovat ostatním, budou některé funkce aplikovány do výchozího Fotoaparátu.

Nahrávat videa a sdílet je se svými přáteli v rámci jedné aplikace se v posledních letech dostává velké popularitě. Není tedy žádným překvapením, že se o podobný úspěch budou snažit i jiné a větší společnosti, jakou je například Apple. Bloomberg ve své zprávě uvedl ještě jednu zajímavost. Jablečná firma pracuje taktéž na aplikaci, která bude zahrnovat veškerou komunikaci (textové zprávy, maily a iMessage).

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim