reklama

Apple odkoupil startup, díky kterému bude možné ukládat a přenášet zdravotní záznamy

Apple odkoupil startup, díky kterému bude možné ukládat a přenášet zdravotní záznamy
2016-08-29T15:00:50+01:00
• 29. 8. 2016

Americká společnost Apple učinila v předešlém týdnu velmi dobrý krok, díky kterému by se z mobilního systému (iOS) mohla stát de facto „zdravotní“ platforma. Podle nových zpráv zahraničního serveru Fast Company jablečná firma odkoupila začínající startup pod názvem Gliimpse. Ten má za úkol jediné – při převodu zabezpečit lékařské záznamy.

Apple

Startup Gliimpse umožňuje uživatelům shromažďovat záznamy z různých zdrojů, například ordinace a další. Do záznamů mimo jiné můžete přidávat vlastní dokumenty a vytvořit tak deník, kde popisujete přesně to, jak se v určité chvíli cítíte. Služba mimo jiné poskytuje průzkumy a způsob, jak svými daty pomáhat výzkumníkům, a to pomocí shromáždění metadat. Shromáždění metadat funguje taktéž v rámci platformy HealthKit a CareKit.

S příchodem nového operačního systému iOS 10, jehož příchod se datuje na podzimní Keynote, bude uživatelům umožněno požádat o uložení svých zdravotních záznamů. Tak jako většina akvizic Applu bude i Gliimpse sloužit jednoduše uvnitř společnosti, nikoliv jako samotná firma.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim