reklama

TSMC se postará o výrobu procesorů pro Apple

TSMC se postará o výrobu procesorů pro Apple
2016-07-25T08:30:29+01:00
• 25. 7. 2016

Čínský deník Economic Daily News má jasno v tom, kdo získá kompletní zakázku na výrobu čipových sad do nadcházejících iPhonů od Applu. Nově se společnost TSMC nebude dělit o produkci s jihokorejským Samsungem. Procesory s označením A10 a A11 by již tedy neměly vykazovat žádné problémy jako u generace A9, kterou provázala velká aféra označovaná Chipgate. Zatímco o podobě typu A10 pro iPhone 7 je rozhodnuto, tak procesor A11 se nachází ve finální fázi.

TSMC logo

Čipset A11 bude založen na 10nm FinFET technologii a poté, co bude rozhodnuto o jeho konečném designu, tak někdy ve 3. kvartálu roku 2017 proběhne kusová výroba za účelem dalšího testování. Nicméně kalifornský Apple nevytěží jejich výrobní kapacity. TSMC počítá s výrobou 10nm procesorů ještě pro MediaTek, HiSilicon a Xilinx. Jeden ze jmenovaných už jej stihl otestovat a výkonnostní stránka byla údajně uspokojivá.

Pokud se vrátíme ke kauze Chipgate, tak 14nm čipsety vyrobené Samsungem měly větší spotřebu a více se zahřívaly navzdory většímu výkonu proti 16nm variantě od TSMC.

Druhým důvodem k upřednostnění TSMC mohla být nižší cena, protože Apple si v poslední době přitahuje takové dodavatele, kteří mu dovolí zvýšit marži a zároveň zalepit skutečná čísla pomalu směřující směrem dolů. Nakonec samotný Samsung se bude soustřeďovat na výrobu Snapdragonu 830 pro Qualcomm, kde se snad ponaučí ze vzniklých chyb.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim