reklama

Facebook – Messenger a SMS v jednom

Facebook – Messenger a SMS v jednom
2016-06-15T07:14:30+01:00
• 15. 6. 2016
4

Na Androidu jsou již velmi dlouho uživatelé zvyklí v podstatě na dvě platformy, skrze které se mohou textově dorozumívat – je jich samozřejmě více. První aplikací je Hangouts, která pochází přímo od Googlu a Messenger, která patří pod neméně obrovskou společnost zvanou Facebook. Tyto aplikace nyní mají nyní další společnou funkci.

nexus2cee_Facebook1

Už z nadpisu je zřejmé, že se bude jednat o možnost čtení / psaní SMS zpráv v dané aplikaci. Hangouts touto funkcí disponuje již více než pár let a též velmi dlouho trvalo, že zprávy SMS a normální zprávy byly spojeny v jedno. Tím se ovšem Facebook neřídí a integraci SMS zpráv řeší po svém a nutno říci, že tento způsob se zdá poněkud přehlednější a nakonec i užitečnější.

Ve zkratce, bylo rozhodnuto, že „exkluzivní“ spojení zpráv SMS a těch z chatu bude přenecháno aplikaci Hangouts. Místo toho však byl nasazen vzhled, který zprávy čitelně oddělí. Normální zprávy se nezmění a SMS zprávy ponesou fialovou barvu – na což je upozorňováno na obrázku výše. V aplikaci Messenger si stačí zvolit onu aplikaci jako primární. Nebojte, vše lze bez větších problémů vrátit zpět.

Facebook tuto funkcionalitu již delší dobu testuje a zdá se, že jsou s tím uživatelé spokojeni. Osobně si myslím, že pro řadu lidí to může být velmi dobré. Přeci jen ona modrá sociální síť už je všude a značná část uživatelů ji používá mnohem více, než nějaké aplikace v zařízení, které jsou dodávány. Je to též o jednu aplikaci méně.

logo-app Messenger Facebook Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Student zabývající se tvorbou grafiky, a to jak webových stránek, webových či mobilních aplikací, tak i marketingových produktů. Ve volném čase píše články, testuje nebo recenzuje různá zařízení, která se mu připletou pod ruku. Kontaktní email - pavel.mares@dotekomanie.cz.

Komentáře

Jakub Zíma

15. 6. 2016, 21:05
Android aplikace

nejhorší kombinace????????????

Pavel Mareš

16. 6. 2016, 15:46

Můžete to rozvést? Z všeho komentáře nedokáži pochopit, co tím myslíte.

Zdeněk Skalický

15. 6. 2016, 9:33
Android aplikace

Takže když budu chtít poslat SMS tak kontakt musí být offline? V článku jsem nenašel informaci jak to bude s odesíláním… Radši budu mít 2 oddělené aplikace než pořád vybírat jestli chci psát na FB nebo SMS.. a navíc FB opravdu není společnost které bych svěřil svoji SMS komunikaci..

Pavel Mareš

15. 6. 2016, 12:49
Android aplikace

Zprávy jsou oddělené jak píši. Facebook je prvé nehodlá spojit. Kromě barvy a umístění zpráv v jedné aplikaci se nic nemění. Co se toho konce týká, ano, to souhlasím. Nemám touhu jim dát legálně s radostí i SMS.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim