reklama

Google zve┼Öejnil Gboard, alternativn├ş kl├ívesnici pro iOS

Google zve┼Öejnil Gboard, alternativn├ş kl├ívesnici pro iOS
2016-05-16T08:00:00+01:00
ÔÇó 16. 5. 2016
1

P┼Öed n─Ťjak├Żm ─Źasem jsme v├ís prost┼Öednictv├şm na┼íeho ─Źl├ínku informovali o atypick├ę kl├ívesnici pro iOS, za jej├ş┼ż v├Żvojem stoj├ş americk├Ż gigant Google. Ka┼żdop├ídn─Ť ─Źas plyne jako voda, co┼ż si samotn├í spole─Źnost velmi dob┼Öe uv─Ťdomuje, a tak svou prvn├ş kl├ívesnici kone─Źn─Ť zve┼Öejnila. Bohu┼żel je ale kl├ívesnice dostupn├í pouze pro americk├Ż trh.

I p┼Öesto, ┼że se v jable─Źn├ęm obchod─Ť nach├íz├ş nespo─Źet kvalitn├şch alternativn├şch kl├ívesnic, se spole─Źnost Google rozhodla tuto kategorii zase o jednu z kl├ívesnic roz┼í├ş┼Öit. Firma si toti┼ż pro iOS u┼żivatele p┼Öipravila kl├ívesnici, kter├í je v App Storu k nalezen├ş pod n├ízvem Gboard – ov┼íem najdete ji pouze na americk├ęm trhu, roz┼í├ş┼Öen├ş se do─Źk├íme pozd─Ťji.

Gboard

Kl├ívesnice je specifick├í p┼Öedev┼í├şm psan├şm pomoc├ş gest a dal┼í├şch vychyt├ívek, kter├ę m┼»┼żeme naj├şt na konkuren─Źn├ş platform─Ť Android. Gboard samoz┼Öejm─Ť podporuje dedikovan├ę tla─Ź├ştko pro vyhled├ív├ín├ş obr├ízk┼» a animovan├Żch GIF obr├ízk┼», a to skrze vyhled├ív├ín├ş Googlu. Kl├ívesnice pro iOS mimo jin├ę nab├şz├ş podporu tzv. emoji smajl├şk┼», kter├ę jsou dnes standardn├ş v├Żbavou ka┼żd├ęho chytr├ęho telefonu.

Velmi zaj├şmav├í alternativa, bude st├ít za to?

Z m├ęho pohledu se jedn├í o velmi zaj├şmavou alternativu. Nicm├ęn─Ť, nejsem si jist, ┼że by m─Ť zrovna psan├ş textu pomoc├ş gest l├íkalo. Ka┼żdop├ídn─Ť kl├ívesnici velmi r├íd vyzkou┼í├şm, tedy ve chv├şli, kdy bude dostupn├í i pro ─Źesk├Ż trh.

K┬ápou┼ż├şv├ín├ş kl├ívesnic t┼Öet├şch stran jsem ale velmi skeptick├Ż. St├íle m├ím toti┼ż pocit, ┼że mi podobn├ę aplikace nenab├şz├ş ┼ż├ídnou p┼Öidanou hodnotu, d├şky kter├ę bych byl ochotn├Ż upustit od v├Żchoz├ş kl├ívesnici od Applu. V┼żdy jsem u podobn├Żch kl├ívesnic m─Ťl probl├ęm se stabilitou ─Źi s p┼Öesnost├ş jednotliv├Żch p├şsmen. Ka┼żdop├ídn─Ť jsem zv─Ťdav, zda m─Ť Google se svoj├ş kl├ívesnic├ş p┼Öekvap├ş.

O dostupnosti na ─Źesk├ęm trhu v├ís budeme informovat prost┼Öednictv├şm ─Źl├ínku.

Zdroj: thenextweb.com

reklama
reklama

Zden─Ťk Koutsk├Ż

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Vladislav Kluska

16. 5. 2016, 8:03
Android aplikace

Pou┼ż├şv├ím na sv├ęm Androidu alternativn├ş kl├ívesnici od Fleksy a donutil sem si zvyknout si. Te─Ć u┼ż ka┼żdop├ídn─Ť p├ş┼íu rychleji a je mi jedno, kolik p┼Öeklep┼» ud─Ťl├ím, kl├ívesnice to oprav├ş sama… A zbavil sem se aspo┼ł mezern├şku, co zbyte─Źn─Ť zab├şr├í m├şsto.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim