reklama

Google nově nabízí OTA balíčky pro Nexusy

Google nově nabízí OTA balíčky pro Nexusy
2016-05-11T07:04:29+02:00
• 11. 5. 2016
3

Mnozí výrobci neberou zřetel na aktualizace smartphonů a často si dávají načas. Pokud ale chcete zařízení s pravidelnou dávkou aktualizací, pravděpodobně se obrátíte na řadu Nexus. Ta nyní dostává další zajímavou novinku, která se spíše týká pokročilých uživatelů a vývojářů. Konkrétně jde o OTA.

Pokud jste nechtěli čekat na aktualizaci Androidu, mohli jste si stáhnout kompletní obraz systému a provést instalaci sami. Bohužel v základu přijdete o veškerá data a musíte vše nastavovat znovu. Naštěstí zde byla i možnost, jak upravit takový soubor a nepřijít o nic.

Ihned po vydání nové verze systému začal hon na OTA balíček, respektive jeho zachycení. Po jeho stažení jste si mohli provést aktualizaci bez čekání. Nyní ale přichází Google s možností stažení přímo OTA souboru pro vybrané Nexusy. Díky tomu není potřeba hledat a pátrat po specifických odkazech.

Z oficiálních stránek si můžete stáhnout přímo OTA balíček a provést si aktualizaci sami. Google také poskytuje návod, jak celý proces udělat.

OTA

V současnosti jsou dostupné balíčky pro zařízení Pixel C, Nexus 6P, Nexus 5X, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7 (2013), Nexus 9 a Nexus Player.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Lukáš Witpeerd

11. 5. 2016, 17:09

Stačí neflashnout userdata.img a všechny data zůstanou. (zkoušel jsem to na 6P)

Petr Matula

12. 5. 2016, 3:13

Taktak, ta nová googlacka OTA bude trvat dýl. Jinak by měl jít flashnout celej zip, bez parametru w, kdysi jsem to zkoušel a šlo to. Rychlejší je to rozbalit pokud máš SSD :D

Petr Matula

11. 5. 2016, 9:55

To není přímo OTA balíček jak ho známe (pouze rozdíly a malá velikost), ale jiná verze faktory, stejnou používá řada custom ROM, tedy porovnání současné a image nové verze a aplikace patche. Výsledek je ale stejný jako pri ručním flashing jednotlivých partion.
Když už o tom píšete, mohli jste si dát tu práci a jeden zip stáhnout a otevřít.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat